Przygotowanie robactwa do połowu ukleji .

Jest to też odpowiedź na zadane w komentarzach pytanie . Główną przynętą zakładaną na haczyk przy połowie uklejek  jest tzw. ,,pinka” (biały robak małych rozmiarów od muchy ) . Główny problem zawodników , to mała wytrzymałość pinki na haczyku oraz szybkie ,,flaczenie ” . Przygotowanie pinki rozpoczynamy na tydzień przed planowanymi zawodami .

1. Przepuszczamy pinkę przez najdrobniejsze sito do przecierania zanęty .

2. Selekcjonowaną  najmniejszą pinkę umieszczamy w pończosze lub gęstej siatce nylonowej .

3. Pierzemy pinkę w letniej wodzie z płynem do naczyń.

4. Płuczemy w zimnej wodzie.

5. Wrzucamy pinkę do pudełka z dużą ilością maki kukurydzianej ,  zakrywamy wieczkiem i mocno potrząsamy w celu szybkiego osuszenia.

6. Odsiewamy na  drobnym sitku wilgotną mąkę a suchą pinkę wrzucamy do pudełka na robaki i uzupełniamy suchą mąką kukurydzianą w stosunku 1 część pinki na 3 części mąki kukurydzianej.

7. Całość umieszczamy na samym dole lodówki i zmieniamy mąkę na świeżą co 48 godz .

8. Tak przygotowaną pinkę można przechowywać do połowu uklejek przez ok. 40 dni .

Po  7 dniach nasza pinka jest gotowa do łowienia . Skórka jej jest twarda i mięsista  , a zawartość jak miękki kauczuk. Można z powodzeniem łowić od 10 do 20 sztuk bez zmiany przynęty na haczyku. Kilka głównych uwag przy przygotowywaniu pinki .

1. Każdy kolor przetrzymujemy osobno ( aby nie tracić czasu na selekcję podczas łowienia)

2. Łowimy mocno schłodzoną pinką (jest mniej ruchliwa i szybciej daje się założyć na haczyk)

3. Najlepsze kolory w kolejności to czerwony fluo , czerwony , biały i żółty .

Bywają trudne łowiska ,  gdzie niezbędne jest łowienie na ochotkę . Stosujemy tylko super świeżą w małych rozmiarach . Wybierając z wody tylko egzemplarze zwinięte w tzw.  kółeczko .

Na bardzo obfitych łowiskach z ukleją o dużych rozmiarach łowimy grubym białym robakiem , przygotowanym analogicznie jak pinka .

7 myśli nt. „Przygotowanie robactwa do połowu ukleji .

  1. Super sprawa z tym przygotowaniem robactwa, każdy krok dokładnie opisany-fachowo. Od niedawna w sprzedaży mamy dostępna pinke fiffis, dedykowana do połowu uklei. Jednak osobiście doświadczyłem problemu z dostępnością jej w dobrych, pożądanych przy połowie uklei kolorach. Zazwyczaj używałem praktycznie fioletowej, bo tylko ta była dostępna.. Czy fiffis wg. Pana jest tylko kolejnym wymysłem, czy autentycznie jest skuteczny szczególnie przy połowie uklei? Jaki sposób przeklowania pinii jest najlepszy? Przez całą długość robaka, za odwlok, a może jeszcze inaczej? I co zrobić z problemem wedrujacej po przyponie pinki? Stosować kropelke kleju na lopatce haczyka, czy jest jakiś inny sprawdzony sposób? Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s