PODLODOWO FOTO RELACJA

Po czterech dniach pobytu na pięknej ziemi Warmińskiej, spowitej w zimowej scenerii, szczęśliwie powróciłem do Lublina. Silne wiatr , mróz oraz klub wędkarstwa podlodowego- ,,Liwi robaczki” , rządziły w pierwszej turze podlodowych mistrzostw Polski.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Warunki atmosferyczne panujące w dniu oficjalnego  treningu oraz pierwszego dnia zawodów skutecznie utrudniały sprawne wędkowanie. Na mojej ,,stacji meteo”, termometr za wiatrem wskazywał minus 17 stopni Celsjusza, natomiast na wietrze 36- 38 stopni. Efektem tak ekstremalnych warunków panujących na lodzie, było wiele odmrożeń palców rąk. Między innymi nabawił się takich kontuzji Piotrek Mirecki, autor programów,,Z wędką nad wodę” , który pierwszy raz wystartował w zawodach w ekipie ,,Petro-spin PŁOCK”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu poniżej prezentuję , ku przestrodze innym , z czym wiąże  się uprawianie tak ekstremalnego sportu, jakim jest wędkarstwo podlodowe.Tak wyglądających paców i dłoni było znacznie więcej. Odmrożone kończyny, pokrywały się wodnistymi bąblami i pękającą skórą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu poniżej Robert Florczak  klub ,,Liwi Robaczki” łowiący na łowisku okoniowym, wędkami zaopatrzonymi w silikonowe kiwoki, o których pisałem wcześniej w swoim wpisie. Wysoka skuteczność tych kiwoków i możliwości uzyskiwania bardzo dobrej amplitudy (pracy- prowokacji) potwierdzają najlepsi zawodnicy na świecie. Robert zakończył zawody na drugim miejscu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na wspomnianym łowisku okoniowym, wielu z kolegów popisywało się ładnymi holami uwieńczonymi fajnymi ,,garbusami”. W większości dominowały małe okoniki , nęcone grubą ochotką .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejna tura odbywała się już w znacznie lepszych warunkach pogodowych. Za sprawą wyższej temperatury, ok. 7 stopni Celsjusza, mimo silnego wiatru wędkowanie nie było już tak utrudnione.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od pierwszego dnia na prowadzeniu były drużyny składające się z członków kadry narodowej i czołówki podlodowców Polskich. Liwi Robaczki, Górek Gliny, Łowisko Net. Tak układem sił  zakończyły się zawody .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prezentuję kila z ekip startujących oraz migawki z kontrolo przynęt i zanęt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontrola przeprowadzana pod czujnym i sokolim okiem sędziego głównego zawodów Artura Kalinowskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przygotowane do zawodów łowiska były i różnorodne pod względem rybostanu jak i głębokości. Jest to moim zdaniem, najlepsze z rozwiązań, eliminujące przypadkowość i bardzo sportowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatniego dnia zawody rozgrywane były na łowisku płociowym, gdzie drobną płotka najlepsi robili wyniki po 250 sztuk w ciągu trzech godzin, a w czołówce było bardzo ciasno. Jest niewielu zawodników potrafiących łowić szybkościowo z pod lodu, do nich zaliczam Kacpra Góreckiego lub Roberta Florczaka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strzał sędziego głównego zakończył zawody,  kolejną przygodę oraz spotkanie z dawnymi rywalami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja żegnając się z czytającymi jeszcze raz pozdrawiam wszystkich uczestników zawodów sędziów oraz organizatorów czyli zarząd okręgu PZW w Olsztynie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

8 myśli nt. „PODLODOWO FOTO RELACJA

    • Niestety, zawodnicy zawiedli na całej linii. Biorę poprawkę na fakt, że łowią dopiero drugi lub pierwszy raz na takiej imprezie. To za mało o kilka lat, by myśleć choćby o ,,szóstce” drużynowo.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s