PODLODOWO – NOWE ŁOWISKO SZUKANIE RYB

Jedno z pytań związanych z wędkarstwem podlodowym,  dotyczyło sposobu znalezienia ryb na nowym nieznanym łowisku. Podaję jeden ze sposobów (podstawowy) , szybkiego zlokalizowania zimowych siedlisk ryb. Rozpoczynamy wiercenie 20 metrów od brzegu lub pasma trzcin. Gdy, głębokość jest większa od 1,5 możemy zacząć zanęcać. W przypadku gdy takiej głębokości nie mamy, idziemy dalej w kierunku środka jeziora i wiercimy co 20 metrów, aż będzie głębokość ok. 1,5 metra. Od tego momentu wykonujemy w kierunku środka jeziora 5 otworów co 20 metrów (na fotografii  kółka nr 1)  i zanęcamy ich kolejno,, szczyptą” czystego dżokersa.  Następnie, zaczynając od pierwszego otworu, sprawdzamy mormyszką zaopatrzona w ochotkę , czy otwory są ,,aktywne”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W chwili gdy natrafimy na pasmo  pierwszych  brań. Wiercimy otwory zaznaczone  na fotografii numerami 2 . Po trzy otwory w prawo i lewo od otworu z pierwszymi braniami. Robimy to w celu potwierdzenia, czy nasz odwiert trafił na pasmo przebywania ryb. Oczywiście, te otwory też nęcimy dżokersem i sprawdzamy mormyszką aktywność otworów. Jeziora płaskie, o równym dnie , nie zawsze maja rybostan usytuowany w tej samej odległości od brzegu. Powoduje to różnica w rodzaju dna. Na piachu będą raczej okonie i jazgarze, na mule płotki i leszcze , przy zatopionych gałęziach i korniakach większe okonie , na moczarce małe płotki i okonki.

 

 

8 myśli nt. „PODLODOWO – NOWE ŁOWISKO SZUKANIE RYB

  1. Wszystko jasne i czytelne. Tylko mam jedno pytanie : Jesli zbiornik ma powiedzmy 60 metrow szerkosci to mozna zrobic to samo tylko co 5 lub 7 metrow?

    Polubienie

  2. Witam,
    Panie Darku mam takie pytania dotyczące necenia ryb pod lodem. Od jakiej głebokości opłaca się nęcić podajnikiem, kiedy z ręki ? Co jest korzystniejsze ? chodzi mi o warunki i sytuacje wyboru odpowiedniego sposobu nęcenia. Kiedy stosujemy przemoczoną zanęte do necenia pod lodem? Kiedy pracująca bądz suchą? Jakie są sposoby necenia pod lodem ? Czy zanęte płociową bądź leszczowa opłaca sie wzbogacac jakimiś dodatki prócz dzokersa ? jeśli tak to z jakimi? Czy powierzchnie na lodzie nie osłonięte sniegiem( przejrzysty lód) płoszą ryby i raczej nie powinno sie tam necic? Dziekuje i chciałem pogratulować pomysłu strony, która otwiera oczy poczatkujacym wędkarzom jak i bardziej zaawansowanym. Naprawde kawał dobrej roboty !
    Pozdrawiam Michał

    Polubienie

  3. Byłem dzisiaj na łowisku na którym łowiłem pierwszy raz, zrobiłem wszystko tak jak napisane i trafiłem na rybę już na 3 odwiercie i brała tam gdy nęciłem tylko czystym jokersem bardzo długo. Tak jak by miała tam zimowisko bo nie kończyła się spuszczałem mormyszkę do wody już z pół gruntu miałem rybę. Naprawdę fajna metoda na szukanie ryby

    Polubienie

  4. Wyprobowalem ten sposob szukania ryb na lowisku ktore w miare znam. Gdybym uparcie nie wywiercil 12tu otworow nie znalazlbym innych poza znanymi ze wskazowek kolegow miejsc przebywania ryb. Dzieki temu sposobowi szukania znalazlem inne miejsca z wiekszymi rybkami. Pozdrawaiam.

    Polubienie

Dodaj komentarz