PODLODOWO NĘCENIE DŻOKERSEM

Wielce ciekawym,  a zarazem bardzo skutecznym sposobem nęcenia, jest nęcenie samym dżokersem. Preferuję dwa sposoby takiego nęcenia. Pierwszy polega na początkowym podaniu czystego dżokersa w postaci kulki wielkości małej mandarynki. Następnie donęcamy rytmicznie co trzy, do pięciu minut szczyptą czystego, świeżego dżokersa. W chwili pojawienia się pierwszych ryb, częstotliwość zmniejszany, na nęcenie co 5 do 10 minut. Wyjątek stanowi sytuacja,  gdy w łowisku mamy bardzo dużo ryb.

Drugim sposobem, jest sklejenie glinką klejąca, ciężką dżokersa i podaniu na dno dwóch, lub trzech kulek wielkości dużego orzecha włoskiego. Następnie donęcamy niewielkimi porcjami, dżokersem  luzem, oraz co 15 minut maleńkimi kuleczkami klejonym dżokersem.

Pamiętajcie, ze taki sposób nęcenia stosowany jest w specyficznych warunkach. Nie może to być łowisko za głębokie, powyżej 6 metrów głębokości, oraz na zbiornikach przepływowych, gdyż luzem podawany dżokers , spłynie po za obszar łowienia i ociągnie nam ryby. W okresie zimowym, daje bardzo dobre rezultaty na gwałtownych stokach, gdzie istnieje ryzyko  stoczenia się zanęty, czy ziemi podanej w postaci gałek zanętowych.

Skutecznych treningów i udanych połowów.

5 myśli nt. „PODLODOWO NĘCENIE DŻOKERSEM

 1. Panie Darku jakiego kleju używa Pan do klejenia jokersa? Ja używam liantcolera ,ale widziałem że są. specjalnie kleje do jokersa.Czy to jakaś różnica ,czy pranie naszych kieszeni?😃😃😃

  Polubienie

 2. Witam,
  Jakich żyłek używa Pan w łowieniu podlodowym? Ostatnio miałem problem z żyłka 0,67 gdyz strasznie kleiła sie do palców. Czy jedynym wyjsciem jest stosowanie fluorocarbonu ? jakie żyłki/fluorocarbony wybirac do wędkarstwa podlodowego?
  Pozdrawiam Michał

  Polubienie

 3. Dzis piekny efekt necenia czystym dzokiem mieli koledzy przy lowieniu okoni na zawodach. Wczoraj poczytali dzis sie zastosowali do rad i mieli efekty. Pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s