PODLODOWO – SZUKANIE DUŻYCH OKONI

Wiele pytań dotyczyło szukania dużych okoni. Nie jest to ryba do znęcenia, nie jest to ryba, która wszędzie stacjonuje. Z uwagi na powyższe, musimy pamiętać o tak zwanych ,,bankówkach” okoni (miejscach częstego przebywania). Do takich zaliczamy podwodne zawady typu, kamienie , korzenie, pnie, zatopione krzaki, gwałtowne stoki(stoją najczęściej na górnym rancie) oraz górki podwodne. W chwili,  gdy znamy zbiornik i jego ,,podwodne tajemnice” –  przystępujemy do akcji. Wiercimy około 10 otworów w okolicy wspomnianych ,,niespodzianek”, każdy otwór co 5 metrów jeden od drugiego. Wiercąc, nie usuwamy zwiercin lodu(aby nie naświetlać dna pod lodem), pozostawiamy je w otworach. Następnie palcem lub patykiem, robimy w zwiercinach pozostałych w przeręblu mały otwór.Do  każdego  z otworków wpuszczamy 3-5 grubych ochotek i idziemy w inny rejon spodziewanych grubych okoni. Robimy to samo co poprzednio. Gdy już zanęcimy drugi obszar , wracamy do pierwszych otworów i wpuszczamy seledynową mormyszkę zaopatrzoną w dwie grube świeże ochotki do zrobionych otworów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pukamy dwa trzy razy o dnu i delikatnie ponosimy wykonując drobną pracę mormyszką. Gdy po około dwóch minutach nie mamy ryby opuszczany dany otwór. W przypadku,  gdy trafiamy na okonia, po wyholowaniu wpuszczamy trzy ochotki i zaznaczamy jako otwór aktywny. Przerębli bez okoni już nie nęcimy. W ten sposób, sprawdzamy i łowimy tylko w otworach, gdzie znajdują się grube okonie. Ten patent sprawdził mi się wielokrotnie na łowiskach gdzie występują duże ,,Garbusy”. Połamania kiwoka !!!!

Reklamy

Jedna myśl nt. „PODLODOWO – SZUKANIE DUŻYCH OKONI

  1. Też stosuję ten fajny patencik , gdy wiercę otwór sypie tam jeszcze sniegu i dopiero robię mała dziurkę i nęcę ochotką. Czasami zdarza mi się tak ze okoń podchodzi 0,5m od tafli lodu.
    Pozdrawiam !!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s