SPININGOWANIE PAPROCHY

Obiecałem w poprzednim wpisie o mojej pasji jaką jest spining , wyprawy za pstrągami, okoniami a przy okazji innymi rybakami opiszę w swoich opowieściach. Tak, jak jest ze spławikami, których jest bardzo dużo modeli , tak ma się sprawa z sztucznymi przynętami na drapieżniki. Przez lata testów wybrałem najskuteczniejsze paprochy, którymi łowię zarówno w Polsce jak i po całej europie. Moim numerem 1 jest  Twister wielkości 1 cala VR1- TS190 oraz ten sam model w wielkości 3/4 cala. Zamieszczam na foto gdyż jest to ,,killer ponad miarę”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tym maleństwem złowiłem w ostatnich latach zapewne ok 500 kg ryb (oczywiście 95 % wracało do wody ),wszystkich możliwych gatunków. Poniżej szczupaczek uwieszony na haku, jego kilkunastu kolegów jednego dnia zniszczyło mi wiele tych wspaniałych gumek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbroje te gumki w główki 1/1,5/2 gramy w zależności od głębokości łowiska. Stosuję też przy połowie na bocznego troka (odwrotnego). Stosuję wówczas  haki karpiowe nr 6/8  z oczkiem. Krótkie haki lepiej trzymają rybę. Tej przynęcie nie opierają się nawet okonie morskie łowione w Grecji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Okonie, a nawet bolenie nie opierały się tej ciekawej przynęcie. Kolejne zdjęcia pokazują okazy łowione tym ,,cudem”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejną łowną przynęta zwłaszcza na pstrągi jest perłowy VR1-TS005. Tym twisterem złowiłem w ostatnich pięciu latach ponad 500 pstrągów , w tym  52  sztuki powyżej 40 cm długości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten pstrąg tęczowy jako gatunek ,,szkodliwy” na rzece Krężniczance poszedł na patelnię.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piękne,, kropkowańce” upodobały sobie tą gumkę,  nawet jak inni wracają o,, kiju” – Dziadek zawsze coś wyciągnie. Pstrągi łowię tylko i wyłącznie na żyłkę Mikado ULTRAVIOLET, o średnicy 0,12 mm. Rekordowy pstrąg na tego twistera miał 58 cm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Okonie,  które namiętnie łowię na Bugu i Bystrzycy padają na,, seledyna” z hologramem VR1- TS100 pokazany na zdjęciu poniżej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przedstawię swoje pudełko z paprochami , zwróćcie uwagę ja niewiele kolorów stosuję.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sprawdzone i łowne modele kupuję po 100 lub 200 sztuk, abym przez dwa trzy lata miał spokój. Nie martwię się, że któregoś pięknego dnia zabraknie mi kolorowych ,,cudeniek”, a zaprzyjaźnione sklepy akurat nie będą miały tego modelu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W kolejnym odcinku, o podwodnych ,,potworach” i gumowych,, łowcach”.

Dalszy ciąg nastąpi………

3 myśli nt. „SPININGOWANIE PAPROCHY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s