ZANĘTY FIRMOWE – POGRUBIANIE RYB

Liczne zapytania dotyczące mieszanek firmowych, zawierają podstawowe pytanie jak pogrubić ryby. Pisałem o tym wcześniej, jakie dodatki pomagają w pogrubieniu poszczególnych gatunków. Wśród zanęt mniej znanych w kraju, jest zanęta angielskiej firmy Bait Tech . To szczególna zanęta o kolorze zielonym i specyficznym zapachu maczki rybnej. Właśnie ta mączka jest podstawowym składnikiem tej ciekawej i skutecznej zanęty. Zakres jej stosowania jest ograniczony. Podstawa, nie stosujemy jej samej jako zanęty, a jedynie jako dodatek do innych zanęt, gdzie nie może przekroczyć 25% ogólnej mieszanki.

PogrubiaczStosowałem ją z powodzeniem na pucharze Sensasa w Hiszpanii. Moja mieszanka składała się z 2 opakowań Carpes Sensas, 1 opakowanie Gros Gardons, 1/2 opakowania Specjal ,,G”. Efektem zastosowania tej mieszanki były karasie (największe w sektorze). Podczas mistrzostw Polski kobiet zawodniczka którą się opiekowałem łowiła na Warcie w Witnicy mieszanką : 2 opakowania Gros Gardons, 1 opakowanie Bremes Sensas, 1/2 opakowania coprah melase oraz 1/2 opakowania Spejal ,,G”. Większości zaciętych ryb nie wyjęła, (zrywały przypony ). Oceniam , że w większości były to jazie ponad 2 kilogramy i jeszcze większe leszcze. Na treningu wyholowałem leszcza 2 kilogramy oraz jazia 1,5 kilograma. Od 5 lat często wygrubiam ryby właśnie tą mieszanką. UWAGA – NIE STOSOWAĆ PRZY POŁOWIE PŁOCI ODSTRASZA !!!

9 myśli nt. „ZANĘTY FIRMOWE – POGRUBIANIE RYB

  1. Kiedys kupiłem paczkę zanety leszczowe tej firmy nazywała się bodajże „Omen Bream” i zaskoczyła mnie. Jak na zanęcie pisało „leszcz” tak były leszcze, a łowiłem na zbiorniku gdzie w znacznym stopniu dominuje płoć, a złowiłem ją tylko jedną.
    Pozdrawiam !!!

    Polubienie

  2. Produkty Bait-Tech są od kilku lat dostępne w Polsce. Firma zaczynała rzeczywiście jako producent przynęt głównie na rynek angielski pod kątem łowienia karpi i krzyżówek karpi z karasiem (tzw. F1). Jednak ostatnio wypuszcza produkty także pod kątem łowienia drobniejszej ryby (choćby Pro-Natural). Myślę, że warto je sobie potestować.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s