ZESTAW – CIĘŻARKI

To już ostatni element zestawu spławikowego. Obciążenie zestawu od wielu lat się nie zmienia, a jedynie ulega pewnym modyfikacjom , jak na przykład ciężarki malowane lub powlekane. W prawdzie nie stosuje się już taśmy ołowianej lub drutu, ale nadal ołów, lub jego stopy stanowią podstawowy materiał do produkcji ciężarków. Obciążenia występują w kształtach kulek,elips,walców, łezek  i kropelek . Podział według produktów to :

– śrut nacinany i z otworem

– stil nacinany lub z otworem

– łezka przelotowa z rurka silikonową lub bez

– kulka przelotowa z rurką silikonową lub bez

To wszystko co jest potrzebne wędkarzowi uprawiającemu wędkarstwo spławikowe.

Najważniejszym aspektem przy wyborze śrutu stanowi jego miękkość oraz centralne nacięcie.

C1Idealne śruty powstają przez wytłaczanie co jest trudne i pracochłonne w produkcji . Daje za to powtarzalność wielkości i gramatury. Specjalna maszyna bębnuje( graduje, zaokrągla) miliony śrucin, a następnie nacina .

CM1Do najlepszych śrucin jakie stosowałem i stosuję należą prezentowane firmy DINSMORES. Polecam kupowanie śrutu w dyspenserach (dozownikach z pojedynczą gramaturą, wielkością). Najczęściej kupowane duże opakowania, zawierają część miękkich śrucin, a pozostała jest bardzo twarda. Twardy śrut, nie dość, że ciężko się zaciska, to niszczy żyłkę i utrudnia przesuwanie się po niej.

NSHOTDMNSTOTZ04MNKolejnym powodem, dla którego warto kupować w opakowaniach zawierających tylko jeden rozmiar jest fakt , że nie wszystkie wielkości wykorzystujemy w takiej samej ilości. Zawsze można też kupić większe opakowanie zawierające kilka wielkości i uzupełniać zakupionymi dyspenserami.

CT1

Śruty posiadają swoją numerację i odpowiadającą im gramaturę. W kolejnym wpisie dowiecie się z prezentowanej tabeli, jak to wygląda.

Ciąg dalszy nastąpi ………….

 

5 myśli nt. „ZESTAW – CIĘŻARKI

 1. Ile srutow tyle ich zwolennikow. Ja uzywam milo readheard i nic lepszego na rynku nie znalazlem, dobry jest jeszcze ignestii. Milo jest dosyc twardy ale centryczny i powtarzalny. a ten co Dismores czy jakos tak dla mnie nie jest centryczny i powtarzalny uzywalem 0,1 i 0,2

  Polubienie

 2. DINSMORES tak jak Dziadek powiedział jest lepszy gdy kupujemy go w dozownikach, gdy kupiłem całą paczkę tego ołowiu to połowa była dobra, a druga połowa nie nadawała się do użytku. Również polecam kupować w dozach.
  Pozdrawiam !!!

  Polubienie

 3. u mnie jak kupiłem paletkę milo to od 0,06-0,07 był tak miekki jak np: kamamx a od 0,09-0,13 był już znacznie twardszy ale jest idealnie centrycznie nacięty

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s