PSTRĄGI Z KRĘŻNICZANKI

Wczorajszy spacer nad płynącą obok wytwórni spławików Vimba, rzeczkę Krężniczankę uznaję za udany. Bardzo niski stan wody (wszyscy w okolicy napełniają stawy hodowlane), spowodował zmianę miejsc bytowania ,,kropkowanych”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pstrągi trzymają się tylko i wyłącznie rynien z wartkim nurtem i tam też zerują. Pozostałe pochowane pod korzeniami wszech obecnych czarnych olch oraz starych pni, nie są aktywne. W przeciągu godziny, miałem zaledwie dwa wyjścia do seledynowych paprochów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przyjemna i ciepła pogoda sprawiła, że nad brzegiem rzeki spacer był czystą przyjemnością. W jednej z takich rynien (80 centymetrów głębokości) w płytkiej rzece trafiłem potokowca .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokusił się na mojego,, killerka” RELAXA paprocha,, seledyna”. Krótka sesja zdjęciowa i do wody z maluchem. Miał zaledwie 28 centymetrów. Wymiar na Krężniczance 35 centymetrów (mój prywatny 40).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do zobaczenia pstrągi !!!

Jedna myśl nt. „PSTRĄGI Z KRĘŻNICZANKI

  1. Dziękujemy bardzo Panu Dariuszowi Ciechańskiemu za bezpłatne przekazanie spławików do naszych zestawów. Dzięki Pana dobroci będziemy mogli rozwijać swoją pasję i zainteresowanie wędkarstwem.
    Pozdrawiamy serdecznie…”Sumiki”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s