PRZYNĘTY NA HACZYKU część 2

W kolejnym wpisie odnośnie sposobu zakładania przynęt na haczyk, opiszę najdelikatniejsze z przynęt, mianowicie ochotkę hakowa i dżokersa. Przede wszystkim stosujemy do pojedynczych przynęt najcieńsze z haczyków tak zwane ,,druciaki”, ale sprężyste. Nie stanowi problemu założenie pojedynczego dżokersa – podstawa to najmniejsze z rozmiarów haczyków o numerach 26 lub 25. Takim sposobem Anglicy wygrali na kanale Żerańskim.

dzok Dżokers na haczyku nr 26

Wybieramy z wody zarówno dżokersy jak i ochotki zwinięte w krążek (kółko) i tylko takie zakładamy za czarną końcówkę tej rewelacyjnej przynęty. Przechowujemy w wodzie podczas zawodów. Upały lub znaczne nasłonecznienie, nie jest żadnym problemem.  W czasie upałów, ochotkę przeznaczoną na haczyk dzielimy na cztery porcje, po jednej na każda godzinę zawodów. Do pojemnika na robaki wlewamy wodę, wkładamy małą butelkę z zamrożoną wodą – i po sprawie.

A oto sposób założenia na haczyk ochotki hakowej.

hak i ochgruba

7 myśli nt. „PRZYNĘTY NA HACZYKU część 2

 1. Witam,
  Czytałem na stronach angielskich artykuły dotyczące właśnie używania jokersa jako przynęty haczykowej, zgodnie z nimi jokersa na haczyk powinno się „hodować” w osobnym pudełku na min tydzień przed zawodami i dokarmiać (chyba cukrem pudrem jeśli dobrze zrozumiałem), aby troszkę urósł i był łatwiejszy do założenia na hak, czy spotkał się Pan z takimi praktykami lub o takich słyszał? Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Nie do końca jest to zgodne z praktyką. Dżokersa selekcjonuje się na bardzo gęstych siatkach i przetrzymuje w stanie żywym przez okres ok. tygodnia w bieżącej, zimnej wodzie (do oczyszczenia). Następie przetrzymuje w ostatnim tygodniu, w niewielkiej ilości wody z melasą, w lodówce . Kolejna czynność, to przepuszczenie przez sito i te żywe pakuję się w ligninę na 12 godzin przed startem w celu oddania nadmiaru wody.Dopiero w tym momencie przypomina najmniejszą ochotkę, lub bardzo dużego dżokersa. Nie zawsze to wychodzi – OSTRZEGAM.

   Polubienie

 2. Panie Darku,a co ma na celu trzymanie Dzokersa wraz z melasą? Słyszałem kiedyś że ludzie dodają do wody ale już z ochotką haczykową mleka w proszku dla niemowląt- ale nie wiem po co,twierdzą że je karmią.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s