ZIEMIE – GLINY część 1

Temat rzeka. Zanim rozczaruję was, a może nie rozczaruję – tylko oświecę, opiszę trochę historii. Pierwsza ziemia której użyłem w swojej karierze zawodniczej pochodziła znad Wisły. Były to czasy, gdy pojęcie zanęta w sprzedaży (czyli w sklepach) nie istniało, tym bardziej ziemie i gliny. Przed zawodami, po wylosowaniu bardzo szybkiego odcinka rzeki, poszedłem na wylewisko Wisły, po oderwaniu darni i 20 centymetrów piachu, pojawiła się ciężka i kleista ziemia przypominająca kolorem cement, Nabrałem jej do pojemnika brezentowego i zalałem wodą, po uzyskaniu konsystencji śmietany dodałem przygotowaną wcześniej w domu zanętę. Tak rozpoczęła się moja przygoda z glinami i ziemiami. Wielu z pośród kolegów producentów ,,mieszanek” ziemi, dwoi się i troi, by ich asortyment przypominał sklep obuwniczy – dużo, kolorowo, w różnych fasonach, rozmiarach i cenach. To nie tędy droga !!!!

Pisałem wielokrotnie o prostocie, która powinna obowiązywać w wędkarstwie, pisałem o dyscyplinie, pisałem o perfekcji i wędkowaniu ze zrozumieniem. To są podstawy wędkarstwa. Z  glinami i ziemiami jest podobnie jak z zanętami i składnikami z których wykonuje się dobre mieszanki. Podczas wielu lat miałem okazje ,,przełowić” na treningach i zawodach większość minerałów dostępnych na rynku krajowym i zagranicznym. Do wniosków doszedłem bardzo szybko, zajęło mi to zaledwie cztery lata. Teraz to, co zaskoczy większość czytających , lecz nie moich uczniów lub osoby, które miały dłuższą styczność z moją skromną osobą.

STOSUJĘ TYLKO TRY RODZAJE ZIEMI + ŻWIR + PIACH + BENTONIT. NA TYM KONIEC !!!!!

Tu mógłbym  zakończyć temat i pozostawić was na ,,lodzie”. Dziadek tak nie robi, w swoich wpisach o ziemiach pomogę, wyjaśnię wszelkie sposoby.

Dalszy ciąg nastąpi …….

 

4 myśli nt. „ZIEMIE – GLINY część 1

  1. Dobrze napisane na temat glin, osobiście stosuje: lekką ziemię tak zwaną „SOME”, glinę tak zwana rzeczna oraz żwir i bentonit. Moim zdaniem wymyślne nazwy np: DUBLE GLIN (od kiedy mamy glinę w glinie), są to zwykłe chwyty marketingowe.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s