ZBROJENIE TOPA – PRACE RĘCZNE

Kolejną czynnością podczas zbrojenia topa jest wciąganie gumy amortyzatora. Wykonujemy to za pomocą specjalnego drutu lub linki stalowej .

p3

Wspomniany drut wprowadzamy do grubszej strony szczytówki i przeprowadzamy do momentu, aż pokaże się po za otworem szczytówki z założoną wcześniej tuleją teflonową. Następnie bierzemy przygotowany amortyzator .

p4

Koniec amortyzatora wkładamy w oczko drutu do przeciągania gumy.

p5

Teraz cofamy drut z powrotem, przez co wciągamy amortyzator do wewnątrz topa, do momentu aż guma pokaże się w jego dolnej części.

p6

Zaczynamy od montażu tulejki (łącznika guma zestaw). Na kolejnych zdjęciach pokazane są kolejne czynności . Węzeł na łączniku zawiązujemy na mokro(ślina).

p8

Następnie za pomocą węzła pętelkowego (taki jak na przyponie) łączymy dolny korek z gumą amortyzatora.

p9

Nawijamy nadmiar amortyzatora na drabinkę korka i wprowadzamy korek do końcówki topa . Po tej czynności naciągamy amortyzator trzymając za łącznik guma zestaw, tak by wyszedł z szczytówki topa przynajmniej 3 metry i puszczamy wolno aby się schował do topa.

droop1

Gdy guma nie schowała się całkowicie do środka, bierzemy klucz i wyciągamy dolny korek.

droop2

Następnie nawijamy na drabinkę korka dolnego kilka razy amortyzator w celu prawidłowego naciągu gumy. Zawsze nad wodą przed rozpoczęciem zawodów lub treningu, wlewam do topa mieszankę płynu do naczyń Ludwik z wodą w stosunku 1 : 10 (płyn do wody), pociągam kilkakrotnie gumę amortyzatora i jej nadmiar niweluję nawinięciem na drabinkę dolnego korka.

droop3

Łączniki guma zestaw spotykane w handlu to tradycyjne w trzech rozmiarach i karpiowe, również w trzech wielkościach. Stosowane są również łączniki tubowe z tkanej rurki stylonowej na fotografii numer 3 zamieszczonych poniżej zdjęć.

hydro2-1KARPIOWY ŁĄCZNIK GUMA ZESTAW

abł ŁĄCZNIK NORMALNY

hydro2-4 ŁĄCZNIK ELASTYCZNY – HYDRO

Topy zbroimy w gumy pełne, lateksowe, tubowe lub podwójne  Wszystko uzależniamy od rodzaju poławianych  ryb oraz łowiska. PAMIĘTAJCIE O NAJWAŻNIEJSZEJ SPRAWIE JAKĄ JEST DŁUGOŚĆ ZAZBROJONYCH TOPÓW I TOPA DO KUBKA. ZAWSZE MUSZĄ BYĆ TEJ SAMEJ DŁUGOŚCI !!!!

abr

W kolejnych pracach ręcznych o montażu kubków do topa.

Dalszy ciąg nastąpi …………………..

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s