NETODA ODLEGŁOŚCIOWA część 2

Skończyliśmy poprzedni wykład na zarzucaniu zestawu oraz prawidłowym zatapianiu żyłki. Pomiędzy wierszami wspomniałem na obserwacji znaku na żyłce- pisałem o tym w temacie żyłek.

Przypomnę, taki znak powinien być namalowany na żyłkach (czarnych, brązowych i ciemnozielonych )specjalną białą kredką ( jest w ofercie firmy Sensas oraz innych dobrych firm).

ABK

Ja łowię żyłkami białymi lub błękitnymi, w związku z tym ten znak na żyłce wykonuję mazakiem czarnym wodoodpornym. Nasz znak powinien znajdować się pomiędzy pierwszą, a druga przelotką licząc od kołowrotka.

SPŁAWIKI

Najistotniejszy element naszego zestawu odległościowego !!!!!

Źle dobrany spławik i po łowieniu. Dobieramy je w zależności od rodzaju wody, pogody, gatunku , wielkości poławianych ryb i odległości połowu. Podam poniżej podstawy doboru , które czasami się uzupełniają, a czasami wykluczają (wtedy musimy zastosować przemyślany kompromis).

Dobór pod względem rodzaju wody – wody stojące – spławiki wszelkiego typu od 2gram do 20 gram, zarówno przelotowe jak i stacjonarne.

Wody wolno płynące spławiki typu ,,sleyter” od 8g do 20 gram.

Dobór pod względem pogody – dobór dotyczy koloru antenek przy znacznym nasłonecznieniu lub drobnej fali polecam antenki lub nasadki czarne, na ciemnym tle (na przykład lasu kolor żółty fluo). Podczas silnego wiatru spławiki cięższe,( z dociążeniem własnym) gramatury od 12gram do 20 gram.

Dalszy ciąg nastąpi ……

 

4 myśli nt. „NETODA ODLEGŁOŚCIOWA część 2

  1. Mam pytanie dotyczące żyłki. Zawsze stosowałem żyłkę Maver river smart stone i nigdy nie było problemu z tonięciem żyłki, w tym roku dałem się namówić na inną żyłkę i niestety nie chce tonąć. Są jakieś skuteczne sposoby na to aby żyłka się zatapiała?

    Polubienie

  2. Przede wszystkim musisz odtłuścić żyłkę za pomocą roztworu wody z płynem do mycia naczyń lub specjalnym środkiem do odtłuszczania żyłki. Można to zrobić na kilka sposobów, spryskując szpulę kołowrotka lub zarzucić zestaw i przy zwijaniu przeciągać żyłkę przez namoczoną w roztworze szmatkę. Po tym zabiegu napewno będzie tonąć o ile wykonujesz prawidłowo jej zatapianie, które masz opisane w 1 części 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s