METODA ODLEGŁOŚCIOWA diagram 1

Wraz z wykładami o połowie odległościówką , będę przedstawiał diagramy do połowu określonych gatunków na różnych łowiskach. Zacznę dosyć ciekawym zestawem , wyglądem przypominającym trochę łowienie z opadu.Takim właśnie zestawem łowiłem karpie i karasie na południu europy. Zestaw przystosowany do łowiska o głębokości 1-3,5 metra. odległość połowy do 20 metrów , zastosowany spławik z pawiego pióra miał 5 gram dociążenia własnego i 0,6 grama na żyłkę. W polu nęcenia zanętą występowały w toni (zwłaszcza po strzale z procy ) karasie, a na dnie pojawiały się karpie. Po zarzuceniu należało natychmiast zatopić żyłkę i doprowadzić zestaw w pole nęcenia i obserwować spławik czy ustawił się w ciągu 6 sekund.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zestaw wyważony był tak, ze dolna śrucina była umieszczona 3 centymetry nad dnem, reszta przyponu i żyłki spoczywała na dnie. Gdy po zarzuceniu zestaw nie ustawił się w określonym czasie zacinałem, gdyż był to znak ze karaś przechwycił przynętę w opadzie. Gdy zestaw ostawiał się w normalny sposób czekałem na ostrożnego karpia które pobierały tylko przynętę leżącą w bez ruchu na dnie. Łowiłem mieszanką zanęty Milo VIP 2 op. + Sensas Carpes 2 op. + 4 kg glinka jasna smużąca. W zanęcie była kukurydza z puszki, konopie gotowane i topiony biały robak. Na haku była stosowana na przemian kukurydza lub trzy białe robaki. Strzelałem mieszanką topionych białych, kukurydzy i konopie gotowane oraz czystą zanętą.

2 myśli nt. „METODA ODLEGŁOŚCIOWA diagram 1

  1. Jaką rolę w tym zestawie pełni krętlik (obok – oczywistego, że żyłka się nie skręca)? Czy on w jakimś stopniu stabilizuje przypon na dnie? Czy nie lepszy byłby zestaw z 40 cm przyponem, a zakończonym krętlikiem? Oczywiście krętlik znajdowałby się przy śrucinie sygnalizacyjniej 3 cm nad dnem?

    Polubienie

    • Krętlik z agrafką u góry służy do zaczepienia spławika i jego swobodnej pracy podczas rzutu, natomiast krętlik dol jest zapewniam w odpowiednim miejscu. W przypadku połowu przyponem na dnie on zastępuje śrucinę sygnalizacyjną.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s