METODA ODLEGŁOŚCIOWA diagram 2

Przedstawiam podstawowy diagram do łowienia leszczy na wodzie stojącej lub bardzo wolno płynącej. W tym przypadku, przypon spoczywa na dnie. Bardzo często łowię właśnie takim zestawem, spławikami pomiędzy 8 gram a 16 gram.

awz1 Takiego zaczepu spławika używam w tym typie zestawu, pod zaczepem zakładam maleńka śrucinkę w celu pewnego zabezpieczenia przed przesuwaniem się zaczepu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W gnieździe antenowym znajduje się antenka o średnicy 3 milimetry. Spławik wyważony jest tak że widać tylko około 2 centymetrów antenki. Pojawienie się czarnego gniazda antenowego nad powierzchnia wody jest oznaka brania wykładanego.

Dalszy ciąg nastąpi ……

4 myśli nt. „METODA ODLEGŁOŚCIOWA diagram 2

 1. Czy krętlik musi byś,czy można zakończyć pętelką bo i tak jest śrucinka sygnalizacyjna ? Czy ma to na coś wpływ?
  Panie Darku a coś o zestawie ze spławikiem przelotowo, aby się nie plątało ? Mnie osobiście najlepiej sie sprawdzają zestawy na dwóch krętlikach . Ostatnio zbudowałem cztero gramowy bez żadnego ,pętelka na końcu i mocno sie plątało ,przypon owijał się na żyłce głównej nad spławikiem . Może to kwestia rozmieszczenia obciążenia ,ale gdy widzę zestaw z jedną sruciną to zachodzę w głowę ??? pozdr. wojtek

  Polubienie

  • Wszelkie Twoje wątpliwości zostały prze zemnie we wcześniejszych wpisach omówione, zwłaszcza zasadność stosowania krętlika. Zestaw do metody odległościowej ze spławikiem przelotowym będzie opisany w najbliższym czasie.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 2. Nie mogłem odnaleźć może mi gdzieś mignęło,ale jak sie zastanowić to jak stosowanie krętlika w silnym nurcie .Chodzi o obkręcanie sie przynęty zarówno w ściąganiu zestawu jak i w locie???Haczyk z przyponem obkręci się na kretliku i nie będzie ingerował w dalszą część zestawu .
  Więc nic innego nie pozostaje jak trenować i experymentować .
  pozdr.wojtek

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s