TAKTYKA- PODSTAWA WĘDKARSTWA WYCZYNOWEGO część 8

Taktyki nęcenia są bardzo zależne od  wielu warunków. W większości łowisk z dużymi rybami kilkudniowe treningi zawodników pobudzają ryby i powodują znaczne jej zgromadzenie. Inaczej się ma sytuacja gdy na przykład w kanale występują drobne ryby , a sam kanał jest niewielkiej szerokości. Zazwyczaj długotrwałe treningi większej ilości zawodników , powodują nasycenie ryb. Na te wszystkie czynniki musicie zwracać baczną uwagę. Odległości nęcenia przy obieraniu taktyki to podstawa . Podstawa , ale przy prawidłowo rozpoznanym łowisku. Opisując poszczególne zawody z mojej kariery zawodniczej oraz trenerskiej, przybliżam różnorodności nęceń oraz zastosowanych taktyk połowu. Przekonaliście się o konieczności wielu modyfikacji w zależności od warunków panujących na łowisku. Podstawowe dane, którymi kieruję się przed łowieniem na określonej wodzie to :

– występujące gatunki ryb ( z położeniem uwagi na najliczniejsze)

– gatunki ryb jakimi wygrywa się zawody na danym zbiorniku

– głębokość łowiska

– przejrzystość wody

– siła prądu (uciąg)

– rodzaj dna

To mi wystarczy by skutecznie przeprowadzić treningi. Treningi przeprowadzone w/g założeń powinny eliminować kolejne elementy, by w końcowym rozrachunku było coraz mniej problemów do rozwiązania.

Nie wolno w kolejnych odsłonach treningu dodawać składników lub atraktorów do zanęty, zmieniać ,,bóg wie ile” gramatur spławików, rozłożenia śrucin, odległości połowu i sposobów nęcenia. W ten sposób zagmatwamy sobie w głowie i na stanowisku wszystko co powinniśmy uprościć. Przestrzegam , gdyż w wiadomościach przesyłanych od koleżanek i kolegów czytam o podstawowych błędach w przeprowadzanych treningach.

Koncentrujecie się na zanętach i ilości złowionych w cztery godziny ryb. Nikt nie nie napisał ile razy zmienił ustawienie gruntu, ile razy zmienił sposób prowadzenia zestawu i tak dalej. Zachęcam do bardziej wnikliwych treningów. Zawsze macie pod ręką DZIADKA , wystarczy napisać pytania lub problemy na komentarze bloga i odpowiem . W ten sposób wszyscy czytelnicy poznają nowe łowiska, nowe sposoby nęcenia nowe taktyki na określone warunki.

Kolejna przerwa wę wpisach, będzie poświęcona dwom młodym  zawodniczkom . Od czwartku w przyszłym tygodniu ,będę wraz dwoma dziewczynami na Słoku w Bełchatowie. Karolina i Patrycja, to  jeszcze rok temu kadetki. Dzisiaj piętnastoletnie ,,kobitki” startujące wśród kobiet w GP Polski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKAROLINA PIECZKO

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPATRYCJA PAWLIKOWSKA BOBROWSKA

Jeszcze nie raz o nich usłyszycie. Kariera rozpoczęta we wczesnym wieku młodzieńczym, skutkuje po latach bardzo dobrymi wynikami.

Dalszy ciąg o taktyce w przygotowaniu ……

 

3 myśli nt. „TAKTYKA- PODSTAWA WĘDKARSTWA WYCZYNOWEGO część 8

  1. Witam w sprawie treningu i odbierania taktyki nie raz a właściwie chyba za każdym razem trzeba obrać przynajmniej dwie taktyki bo np na zbiorniku mamy miejsca gdzie jest w jednym miejscu przy brzegu mieliście i około metra a kawałek dalej przy brzegu jest dwa metry albo więcej i twarde dno na plytkiej wodzie dominuje płotka i drobny leszcz a na głębszej gruby leszcz i np karp a puki nie wylosujemy stanowiska nie wiem gdzie będziemy łowić i jakie zestawy i zanęty przygotować nawet nieraz jak jest równe dno i z reguły muliste to w miejscach gdzie najczęściej łowią miejscowi tego mulu nie ma albo jest nie wie bo jest wybrany przez ryby żenujące w zanętach. Więc jak się przygotować szukać kompromisu na jedne i drugie warunki czy przygotować i zabrać na zawody zestawy i zanęty na jeden i drugi wariant??? Pozdrawiam Bartek

    Polubienie

    • Albo tak jak w tym roku na zawodach okręgowych w łodzi na zbiorniku w strykowie głębokość się wacha miedzy metrem a dwoma dominujące ryby to plotka 150/200 punktów leszcz 800/1000punktów między 30 a 40cm wymiar był zniesiony w sobote na trening i wcześniej na płytkiej wodzie brała super płotka na głębszej płoć leszcz i karp. W niedziele na zawodach z dnie na dzień upuścili jakieś 40cm wody ryba w ogóle bardzo słabo przez to brała na głębszej płoć się dało jeszcze po łowić ale na płytkiej tylko jazgarz i płoć jako przyłów a leszczy chyba na wszytkich zawodników ktorych było sporo zlapano 3 karpi w ogóle. Co w takiej sytuacji bo losując stanowisko na płytkiej wodzie z góry się jest na straconej pozycji bo jazgarzem przeciw płotkom się nie wygra :/

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s