NĘCENIE LATEM

Proponuję wszystkim koleżankom i kolegom zwiększenie ilości zanęty w stosowanych mieszankach. Jest już okres wyższych temperatur woda dostatecznie jest nagrzana. Większość gatunków ryb słodkowodnych ma przyśpieszoną przemianę materii i w związku z tym większy apetyt. Ryby pobierają teraz nie tylko przynęty zanętowe ale i czystą zanętę. Szczególnie karasie i karpie w okresie letnim zachowują się jak ,,prosiaczki„. W rzekach,  klenie brzany i duże leszcze oraz krąpie , również pobierają więcej zanęty. Pamiętajcie jednak o zasadzie, wcześniej opisywanej na blogu na płocie i mniejsze egzemplarze zanęta powinna być bardziej wyprażona, pozbawiona zbyt dużej ilości glutenu. Na treningach przed zawodami zawsze sprawdzajcie , wnętrzności kilku ryb złowionych po pierwszej godzinie, czy zawierają przynętę zanętową , czy większe ilości samej zanęty . W ten sposób będzie wam łatwiej określić i skład mieszanki, oraz rodzaj i ilość przynęty zanętowej do przygotowywanej zanęty na zawody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam Wszystkich Dziadek

7 myśli nt. „NĘCENIE LATEM

  1. Witam,
    A jak nęcić w przypadku, gdy na kanale głębokim na 2,5m z lekko mulistym dnem i znikomym uciągiem ryby (leszcze, jazie, płotki) ustawiają się około 1 m pod powierzchnią lub nawet płycej. Warto zaznaczyć dodatkowo, że okolice dna pełne są niewymiarowego okonka. Co i jak podać na wstępne nęcenie i czym donęcać? Czy starać się ryby zciągnąć do dna czy też łowić je płytko?

    Polubienie

  2. Witam.mam zawody na stawie takim do 1,2m glebokosci , to ze na czarno to nie ulega watplliwosci,rybostan to ploc i leszcze takie dłoniaki , woda kryształ, przy drobnicy ma pracować,co sprawdzić na treningu czy lowienie samym leykiem sensasa ma sens, czy łączyć ją z gross gardonsem czy lepiej z gardonsem, może jakąś wskazoweczke, myslalem jeszczeo ploci brudy czarnej ale jest gruba granulacja .pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s