SOBOTNI SPACER ZE SPININGIEM

Gdy deszcz przestał padać i nad Lublinem pojawiło się słońce , wybrałem się nad Bystrzycę przepływająca przez Lublin. Efektem mojego spaceru są zdjęcia  i wyholowane 24 okonie,  2 bolenie oraz dwa obcięcia szczupakowe .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  To pierwszy z kolekcji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Wszystkie rybki dzisiaj złowione to zaleta przynęty numer 1 w moim pudełku z paprochami . Jest to herbaciany twister z brokatem i pieprzem RELAX. Jest to niezawodna przynęta nie tylko na okonie .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I tak nad wodą zastał mnie zmrok a okonie dalej brały i dawały mi wiele satysfakcji podczas holu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatni 25 centymetrowy w nagrodę powędrował po sesji zdjęciowej do wody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam wszystkich DZIADEK i życzę tak miłych i owocnych spacerów jak mój dzisiejszy.

 

6 myśli nt. „SOBOTNI SPACER ZE SPININGIEM

 1. Panie Darku mam pytanie 19 października mam zawody na jeziorze Rogoźno. Na dnie jeziora jest ok. 5 cm warstwa mułu, głębokość w odległości 13 metrów od brzegu waha sie od 1-3 metrów w zależności od miejsca,dominującymi rybami w lecie są leszczyki od 300- 500g,natomiast w pozostałych porach głownie na zawodach odławiane są średnie płocie i krąpie. moje pytanie brzmi jak by pan ugryzł te zawody. dodam tylko że jestem początkującym wędkarzem i nie bardzo wiem jak do tego podejść. słyszałem od znajomego ze na tym jeziorze głównie urzywaja zanent sensasa. mógł by mi pan podpowiedzieć jakiej miesznki zanentowej użyć na takiej wodzie?

  Polubienie

  • Witam. Zapewne zawody odbędą się wędkując z łodzi , gdyż na tym jeziorze na tyczkę nie ma stanowisk ( tylko na pomoście ośrodka górniczego 5 miejsc). Tam łowi się na końcu litoralu ( granica porastania roślinności podwodnej ) oraz na głębokości 1,5 – 2 m . W pierwszym przypadku Leszczyki średnie i większe płotki w drugim drobnica .Zanęta ciemna, nie za ciężka, smużąca i pracująca , częste donęcanie . Warto wędkując z łodzi, zaznaczyć markerem dwa pola łowienia na płytszym i głębszym (litoral w zależności od miejsca kończy się na 4 m -6 m głębokości). Muł nie odgrywa tu istotnej roli.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 2. panie Darku łowić bedziemy z brzegu są tam stanowiska na tyczkę. są powycinane trzciny co jakieś 15 m. Lowić bedziemy od strony miasta na tzw. promenadzie. jeśli chodzi o zanęte to czy dobrą mieszanką była by mieszanka składająca sie z gardons sewnsasa 3 cz., do tego czarnego lake sensasa także 3 cz. i 1 cz. canal czarny sensas jako dodatki pierniczek płociowy firmy venire, copro melasa,

  Polubienie

  • To mój błąd ja opisywałem jak łowić na lubelskim jeziorze Rogóżno . To zapewne wielkopolskie Rogóżno , którego nie znam i jest mi przykro . Jednak jeżeli chodzi o taktykę to wybrał bym mieszankę nowej zanęty Sensas Brune Bremes 1/2 paczki i 1/2 paczki Gros Gardons (odsianej). Nie stosował bym żadnych atraktorów . Podstawę powinna stanowić ziemia czarna . Stosunek nawilżonej zanęty do ziemi to 80-20. Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s