PAPROCHY NA JESIENNE OKONIE

Wielu z pośród łowiących spiningiem jesienne okonie nie zdaje sobie sprawy jak dużą rolę o tej porze roku ma dobór odpowiednich przynęt. Zdecydowanie na pierwszym miejscu znajdują się paproch , czyli Małe twisterki. Należy pamiętać o bardzo ważnej sprawie jaką jest kolor. Jesień to zdecydowanie czerwień, brąz , fiolet , bordo miodowy. Wszystkie powinny być z dużą ilością brokatu. Preferuję o tyj porze roku boczne troki (normalny i odwrotny) w zależności od łowiska i ukształtowania dna. Kolejne miejsce zajmuje delikatny finezyjny spining z żyłką 0,12 oraz główkami 1 / 1,5 / 2 gramy.

Prowadzenie przynęty powinno być spokojniejsze niż wiosną lub latem. Obserwować należy powierzchnię wody , każde pojawienie się spławiającej po niej drobnicy świadczy o okoniach które są pod ławicami drobniutkich rybek udających się na zimowiska. Przy dnie bocznego troka prowadzę bardzo powoli cały czas podrygując drobną amplitudą szczytówki ( w podobny sposób łowi się pstrągi na zawodach -metodą żywej przynęty). Na poniższej fotografii są moje killery okoniowe – od początku sierpnia do ostatnich dni grudnia .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W rzekach wybieram zatoczki o wyraźnych głęboczkach oraz tak zwane klatki z dołkami oraz brzegami z ostrym spadkiem dna. W jeziorach które odwiedzam ,  są to zatoczki oraz miejsca ujścia rzek , kanałów i strumyczków (tam gromadzi się drobnica). Bardzo korzystne jest sprawdzenie basenów jachtowych, portów oraz miejsc pojenia bydła. Przy filarach pomostów gromadzą się bardzo ładne okonie (zawsze od strony zacienionej lub przeciwnej słońcu). Znając z grubsza lokalizacje oraz czym i jak się do nich dobrać, życzę połamania szczytówki oraz pięknych okazów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam DZIADEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s