BALKONIK PRZY KOSZU

Ciekawe pytanie wyprzedziło mój wpis na temat tak zwanego balkoniku przy koszach wędkarskich. Pojawienie się tego dodatku do stanowisk zawodniczych nie było chwytem marketingowym , a potrzebą chwili . Tak właśnie rodzą się wszelkie udogodnienia dla zawodników. Jednak wszelkie nowości są zbyt często stosowane bezmyślnie przez (szpanujących wędkarzy) . Widziałem w swoim życiu już tak wiele nowości , które po pewnym czasie szły w zapomnienie lub okazywały się totalną porażką , że nie robią one  nawet w dzisiejszych czasach żadnego wrażenia. Nadgorliwość lub chęć zaprezentowania swoich możliwości finansowych czasami przerastają moją wyobraźnię. Zanim zastosujecie cokolwiek z nowości wędkarskich , zapytajcie bardziej doświadczonych lub przyjrzyjcie się najlepszym zawodnikom w kraju lub Europie. Podobnie ma się sprawa z balkonikiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu zawodniczka kadry Francji podczas mistrzostw Świata w Hiszpanii , gdzie podstawową rybą robiącą wynik były duże karpie łowione na wolno płynącym kanale. Specyfika prowadzenia zestawu z przytrzymaniem , wymagała zastosowania balkonika i było to koniecznością. Na innych mistrzostwach Świata na Węgrzech stosowanie tego dodatku było zbędne z uwagi na dużą ilość  ryb łowionych tyczką , oraz konieczność łowienia uklejek w pobliżu zatopionej siatki .

DSCF9498

Przed założeniem balkonika , musimy być pewni , że będzie pomocny w łowieniu, prowadzeniu zestawu lub jego zatrzymaniu w miejscu , nie będzie przeszkadzał przy holu . Czasami przez brak balkonika nie możemy precyzyjnie zaprezentować przynęty lub jej zatrzymać w polu nęcenia. Wszelkie hole dużych ryb przy zamontowanym balkoniku odbywają się na stojąco . Proszę popatrzeć na zdjęcie poniżej.

2007_08242006Teneryfa0258

Bardzo przydatny jest balkonik podczas łowienia leszczy w rzece lub na kanałach, lecz przy połowie dużych ilości np. krąpi już odradzam jego stosowanie. W tym przypadku pracujemy cały czas tyczką i to zarówno wzdłuż linii brzegowej jak i prostopadle do niej.

Myślę , że wyjaśniłem z grubsza podstawowe zasady stosowania balkonika.

Pozdrawiam DZIADEK

Jedna myśl nt. „BALKONIK PRZY KOSZU

  1. Czyli mniej więcej moje spekulacje były dobre. Chyba czas zainwestować także w balkonik. Nie jest to bardzo droga rzecz, a myślę, że aby mieć prawdziwe porównanie jak to wygląda w rzeczywistości to trzeba spróbować. Ewentualnie aby nie ryzykować można pożyczyć na kilka wypadów ^^
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s