ZIMOWE PORZĄDKI część 4

Ten wpis chciałbym poświęcić bardzo ważnej tematyce dotyczącej haczyków. Na własnej ,,skórze” przerobiłem ta lekcje wiele lat temu i dzisiaj mądrzejszy o doświadczenia mogę doradzać innym. Przechowywanie haczyków to chyba najważniejszy temat dotyczący sprzętu. W dawnych , odległych czasach , czyli około 30 lat temu , szanująca się firma wędkarska  pakowała haczyki w woskowane papierki i umieszczone w papierowych torebkach, pudełkach lub plastikowych pojemniczkach.  Przede wszystkim były zabezpieczone przed luźnym przesuwaniem się po plastikowym pudełku i obijaniu o jego ścianki (następuje tępienie się ostrza) oraz w pewnym stopniu przed wilgocią. Pakowane obecnie haczyki , w 90% przypadków zapewniają ich prawidłowe przechowywanie. Jedyny warunek , aby były dodatkowo zapakowane w tak zwaną torebkę z klipem (zamknięciem zatrzaskowym).  Kolejny warunek , o którym wielu z Was zapomina. Nie przetrzymujemy w koszu czy skrzynce całego zapasu haków !!! Nie zdarzyło mi się w karierze wędkarskiej , abym na stanowisku podczas zawodów wiązał przypony !!!

Inny dobry sposób przechowywania haków to pudełko magnetyczne. Zapobiega ich przesuwaniu , kaleczeniu ostrza haczyka , daje dobry i szybki dostęp do kilkunastu modeli i rozmiarów. Jednak takie pudełko powinno być również dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią. Postępujemy jak z opisanymi przed chwilą firmowymi torebkami , dodatkowo pudełko przechowujemy w torebce z klipem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodatkowym zabezpieczeniem od wilgoci , jest opryskanie silikonem w sprayu , umieszczonych w przegródkach haczyków. Haki i żyłki posiadałem tylko na stanowisku podczas treningu lub podczas budowania zestawów nad wodą. Podczas zawodów nie miałem ich w koszu a bezpiecznie pozostawione w samochodzie w skrzynce z zapasowym sprzętem. Będzie dodatkowy wpis na temat wyposażenia kosza , który wielokrotnie dźwigacie po kilkadziesiąt metrów i więcej , a zawiera wiele niepotrzebnych elementów i sprzętu .

Pozdrawiam DZIADEK

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s