ZIMOWE PORZĄDKI część 5

W tej części porad skupimy się na regeneracji złącz wędzisk. Z racji ceny wędziska użytkujemy czasami zbyt długo jak na ich zdolności (wytrzymałość mechaniczną). Jednak nawet nowe tyczki , uklejówki i inny sprzęt ,,łowiący” ulega zniszczeniu. Wiele pytań kierowanych do mnie dotyczyło właśnie tematu napraw czy konserwacji wędek.

Wszelkie drobne uszkodzenia w wędziskach możecie wykonać we własnym zakresie, bez korzystania ze specjalistycznych punktów naprawczych. Zadrapania na złączach tyczek , spinningów , odległościówek zabezpieczamy grafitem w płynie.

graf

Nie trzeba otwierać ,otwartych drzwi – firma Mikado ma w ofercie bardzo dobry i w niskiej cenie taki właśnie grafit. Dla domorosłych alchemików przepis na wykonanie swojego preparatu. Kupujemy grafit koloidalny w proszku i mieszamy go z acetonem lub toluenem lub ksylenem. W ten sposób otrzymujemy grafit w płynie. Rozpuszczalniki natychmiast wyparowują a grafit pozostaje w mikro rysach . Teraz wystarczy przetrzeć suchą szmatką i po oględzinach czy nie mamy jeszcze zbyt głębokich rys użytkować dalej naszą wędkę. Głębsze rysy niwelujemy powtarzając opisany zabieg. Złącza spinningów warto co roku pokryć świeżą warstewką takiego grafitu.

PAMIĘTAJCIE NIGDY NIE SMARUJEMY ZŁĄCZY ŻADNYMI :

SMARAMI

ŚWIECZKAMI

WOSKAMI

LAKIERAMI

Do codziennych konserwacji złączy tyczek stosuje się teflon w spayu oraz grafit w sprayu i KONIEC !!!

Wszelkie ubytki większe i pęknięcia naprawiamy między innymi za pomocą żywic i klejów . Do najlepszych i najtańszych na rynku należą KROPELKA na zdjęciu poniżej

krop

oraz zamieszczona na fotografii poniżej żywica epoksydowa dwuskładnikowa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O wszelkich naprawach ze szczegółami w kolejnym wpisie .

Pozdrawiam DZIADEK

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s