ZANĘTA LAKE BLACK SENSAS

Wprawdzie opisywałem skrótowo ten produkt , jednak na życzenie czytelników opisuję zanętę . Zanęta LAKE Black firmy Sensas to jena z najlepszych mieszanek na zimne pory roku. Zwłaszcza zimowe i wczesnowiosenne zawody powinniście opierać na tej mieszance. W zależności od łowiska zmieniamy tylko jej ilość oraz czasami modyfikujemy prażonym biszkoptem lub zanętą Gross Gardons.

lake 2

 

Zanęta w zależności od głębokości łowiska powinna być nawilżana odpowiednią ilością wody. Im głębiej tym nawilżenie zanęty powinno być większe. Na płytkie łowiska i mały rybostan stosujcie dodatek w postaci prażonego biszkoptu przetartego przez drobne sitko- stosunek zanęty do biszkoptu to 3/4 zanęty na 1/4 biszkoptu. W łowiskach z bogatym rybostanem oraz  podczas połowu większych egzemplarzy stosujemy jako dodatek zanętę Gross Gardons  w stosunku 3/4 LAKE na 1/4 Gross Gardons. Omawiana zanęta skupia wszelkie gatunki ryby i zawsze pojawiają się jako pierwsze płotki lub małe leszczyki lub krąpiki. Wraz z upływem czasu w zanęconym polu meldują się większe rybki skutecznie wypierając drobnicę. Osobiście zimą lub wiosną nie stosuję więcej niż 1 szklankę zanęty , pozostałą część stanowią mieszanki ziemi. Gdy łowicie na bardzo mulistym dnie proponuję podawać mieszankę tylko delikatnie nawilżona zanęta i lekka ziemia czarna typu torfowego w stosunku 80% ziemi na 20% zanęty. Uniwersalizm tej zanęty poznałem już 10 lat temu , łowiłem nią wszelkie białe ryby, nawet i karpie.  Mogę ją polecać z czystym sumieniem. W łowiskach głębokich proponuję bardzo wilgotną zanętę połączyć z ciemną ziemią typu rzecznego w stosunku 50% na 50% . Jednak wiosenne łowienie jest najskuteczniejsze w płytkich nagrzanych partiach wody.

DZIADEK

13 myśli nt. „ZANĘTA LAKE BLACK SENSAS

 1. Rozumiem że biszkopt dodajemy żeby Żaneta lepiej pracowała i lekko służyła. I żadnych dodatkowych atraktorow. Czy na łowisko z przewaga płoci można się pokusić o mały dodatek prasowej konopi?

  Polubienie

  • Prażony biszkopt dodajemy do zanęt w celu uzyskania delikatnej unoszącej się w toni chmurki oraz uzyskaniu mniej kleistej mieszanki zanętowej o większej puszystości. Konopi wiosną nie polecam , gdyż za bardzo natłuszcza zanęty a ryby jeszcze mało przyswajają bogate mieszanki.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 2. Witam!!!
  Na wstępie gratuluje pomysłu tego genialnego bloga..
  Mam do pana pytanie odnośnie zanęt stosowanych w wędkarstwie podlodowym.
  Co sądzi Pan o mieszaniu różnych zanęt z różnymi zapachami dodatkami w celu stworzenia mieszanki idealnej. Czy to zdaje rezultaty czy ma właściwie jakikolwiek sens, czy zależy po prostu od innych czynników?
  Dodam że jestem świeżym adeptem wędkarstwa podlodowego i spotykam się z różnymi ludzmi którzy uważają że ich zły wynik na zawodach jest spowodowany złym doborem mieszanki (złymi kombinacjami tych kilku czy kilkunastu dodatków i zanęt). Czy jeżeli ryba żeruje bardzo himerycznie, słabo lub bardzo dobrze na danym łowisku może mieć na to wpływ że więcej łowi wędkarz który ma lepszą zanęte( w sensie że to zanęta pomaga mu w zwycięstwie).

  Polubienie

  • Witam.
   Mam 10 medali mistrzostw Polski i tylko 2 zdobyte łowiąc zanętą . Zima to nie okres pobierania przez ryby produktów spożywczych. Reagują czasami na smugę lub delikatną pracę zanęty – ale tylko czasami. Zapach nie ściąga w zimie ryb. Należy skupiać się na taktyce nęcenia i technice podawania i łowienia.
   Pozdrawiam.

   Polubienie

 3. Witam
  Mam takie Pytanie.Czy stosowal Pan zanete sensas feeder i czy dobrze bedzie sie komponowala z lake czarnym? Czy lepiej pomieszac lake z grosem gardonsem? A i jeszcze jedno czy jest sens dodawac jakis atraktor np unix sensasa? Dodam ze lowie metoda feeder ns zbiorniku zaporowym na glebokosci okolo 8m i ciemnym mulistym dnie.Rybostan:duzo krapia i sredniego leszcza, takze duzy leszcz i ploc.Jesli mozna kilka zdan to bede bardzo wdzieczny pozdrawiam

  Polubienie

  • Nie stosowałem nigdy zanęty Feeder . Proponuję swoje mieszanki opierać na zanętach Gros Gardons, Bremes , Lake, oraz Etange. Unix to jeden z lepszych atraktorów krąpiowo leszczowych, lub można stosować Bremix . Zanęty do koszyczka nie powinny być zbyt obficie nawilżane. Warto do pierwszych porcji do zanęty dodać słonecznika czarnego lub dyni (prażonych w łusce i mielonych) w celu szybszego przywołania ryb.
   Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s