SLIDER BEZ TAJEMNIC I SPLĄTAŃ

Wielu z Was boi się jak ognia odległościówki. Podstawowy problem to strach przed splątaniem zestawu. Strach strachem , ale bywają łowiska gdzie ta metoda jest jedynie słuszną i decydująca o pozytywnym wyniku. Proponuje jak tylko mogę stosowanie spławików typu slider , gdyż ich uniwersalizm zapewnia możliwości połowu odległościowego w prawie wszystkich warunkach. Prezentowane poniżej modele zapewnią komfortowy połów i zapewne dostarczą Wam wiele satysfakcji. Należy jedynie się zmusić do pierwszego kroku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pomogę wam pewnym technicznym trikiem , który skutecznie zapobiega wszelkim splątaniom nawet jeżeli rzut był wykonany bez kontroli lotu spławika. Potrzebne do tego nam będą drobiazgi z poniższej fotografii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teraz jak to wszystko połączyć i zmontować , aby osiągnąć nie plączący się zestaw ???? Posłużę się kolejnym rysunkiem , na którym widać miejsce umieszczenia poszczególnych elementów zestawu .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA No i wszystko jasne !!! Taki zestaw z zastosowaną rurka o długości pomiędzy 5-10 centymetrów skutecznie zapobiega wszelkim splątaniom , zabezpieczony od dolnej strony dwoma silikonowymi stoperami w celu blokady przed niepożądanym przesunięciom się ciężarka głównego. Możecie spokojnie stosować łezki, kulki i inne ciężarki przelotowe . Im mniej ciężarków w obciążeniu głównym tym lepiej. Nie zapominajcie o krętliku łączącym przypon z żyłką główną.  W takich zestawach można swobodnie stosować grubsze żyłki. Kadra Anglii preferuje do odległościówki żyłki o większych średnicach (grubsze ponoś mają mniejsze zdolności do plątania się) , Włosi natomiast preferują cienkie. Ja proponuję wybierać średnicę do poławianych ryb . Trudno nastawiać się na hole 6-8 kilogramowych karpi na żyłkach 0,14 lub 0,16 mm. Teraz możecie wczesna wiosną zaczynać naukę – gwarantuję rzuty takimi zestawami sa znacznie celniejsze.

Pozdrawiam wszystkich czytelników DZIADEK

6 myśli nt. „SLIDER BEZ TAJEMNIC I SPLĄTAŃ

 1. Ten sposób montażu slidera jest bardzo popularny w Belgii, testowałem go i bez wątpienia działa bez zarzutu. Dla zainteresowanych zamieszczam jeszcze inny schemat: https://www.facebook.com/glinywedkarskie/photos/pb.631497243557481.-2207520000.1424868865./882551988452004/?type=3&theater

  Ja do slidera stosuje żyłki 0,18 mm-0,20 mm, przynajmniej w moim przypadku ilość splątań przy zastosowaniu grubszej linki zmalał niemal do 0.

  Polubienie

 2. Czy mógłby Pan wyjaśnić na czym polega różnica między spławikami które zostały opisane (sliderami) a waglerami? Jeśli się nie mylę mają one mosiężne nakładki na dole które można ściągnąć. Kiedy stosuje się slidery a kiedy waglery? Czy można do tych drugich zastosować ten patent od sliderów który Pan opisał? Pozdrawiam

  Polubienie

  • Opisany patent można stosować do jednych jak i drugich . Możliwości waglerów z odkręcanym dociążeniem są ograniczone wypornością montowanych talerzyków. Włoscy zawodnicy preferują właśnie ten typ spławika odległościowego , Anglicy , Belgowie , Holendrzy oraz Francuzi łowią częściej sliderami. Zakres zastosowań opisałem wcześniej w temacie odległościówki.
   Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s