W tym wykładzie pokażę sposób przystosowania większej główki jigowej z kołnierzem ołowianym, do zastosowania mniejszych gumowych przynęt typu twister lub ripper . Czasami zachodzi potrzeba zastosowania mniejszych przynęt gumowych a jednocześnie szybko opadających. Problem stanowi ołowiany kołnierz odlany na ramieniu haczyka – służący do skutecznego trzymania gumowej przynęty. Najczęściej jego konstrukcja zabezpiecza za pomocą pierścieni lub odstających zaczepów (grotów, lub cierni jak w gałązce róży) przynęty przed zsuwaniem się z główki.
Zastosowanie mniejszych przynęt niesie ryzyko jej zniszczenia , przez rozerwanie gumy lub całkowite nienaturalne poszerzenie korpusu przynęty. Aby temu zapobiec stosuję prosty, a zarazem skuteczny sposób na pozbycie się ołowianych zaczepów. Na poniższym zdjęciu pokazany jest ,,krok po kroku” sposób na przystosowanie główki do mniejszej przynęty.
Maleńka czerwona strzałka na najniższej fotografii pokazuje miejsce posmarowania główki niewielką ilością kleju KROPELKA , który przyklei gumową przynętę i zapobiegnie jej zsuwaniu się po trzonku haka. Prawda , że sposób prosty a zarazem skuteczny.
Pozdrawiam wszystkich DZIADEK
Witam,
Mam pytanie, czy delikatny przypon wolframowy przeszkadza w lekkim spinningu (okonie, klenie) – mowie o sytuacji gdy przylowem moze byc np.szczupak ktorego nie chce sie pozostawiac z hakiem w gardle.
pozdrawiam
PolubieniePolubienie
Przy połowie okoni lub kleni nie pomaga – i to na pewno . Proszę spojrzeć na moim blogu na drapieżniki , które łowię i wyjmuję – nie stosuję absolutnie żadnych przyponów , stalowych , wolframowych i innych wynalazków. Od reguły jest wyjątek – stosuję tylko na łowiska czysto szczupakowych.
Pozdrawiam
PolubieniePolubienie