PIERWSZY SPACER NA PSTRĄGI Z PAPROCHAMI RELAX

Wczoraj po raz pierwszy w tym roku i pierwszy po operacji , wybrałem się na spacer po brzegach Bystrzycy . Celem spaceru były oczywiście pstrągi. Już trzecim rzutem złowiłem pierwszego w tym roku pstrąga.  Chcąc zrobić mu pamiątkowe zdjęcie , zorientowałem się , że aparat fotograficzny pozostał w samochodzie. Pstrąg do wody , a DZIADEK spacerkiem do samochodu . Po powrocie nad rzekę , dość długo nie miałem żadnego kontaktu z rybami. Postanowiłem zmienić wielkość główki z 1,5 grama na 1 gramową z hakiem rozmiar 10 (MICRO JIG SUPER TRAPER) , a jednocześnie zwiększyłem wielkość twisterka.  Założyłem 1 calowego (barwionego na delikatny seledyn) , pierwotnie jest to RELAX  perła z brokatem. Jednak po przebarwieniu seledynem przypomina młodą larwę chruścika (kłódki) , która ma właśnie taką barwę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przezbrojony na nową przynętę , rozpocząłem swój spacer. Po wykonaniu kilku rzutów miałem kontakt z kolejnym ,,kropkowańcem” . Zauważyłem , że pstrągi wyraźnie ustawiły się w rynnach . Właśnie w kolejnej rynnie uderzył piękny pstrą o długości 43 centymetrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dopiero zdjęcie wykonane na tle wędki oddaje jego wielkość.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten powędrował do torby i zapewniam był bardzo smaczny. Usmażony na maśle , ze śmietaną i pieprzem zadowolił podniebienia domowników.

Dalszy spacer przyniósł kolejnego pstrąga,  ten miał 38 centymetrów i wrócił cały i zdrowy do Bystrzycy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na tym godzinny spacer zakończyłem , a jurto wybieram się na swoją ,,bankówkę” z drobnymi pstrągami . Liczę na mniejsze , ale w dużych ilościach . Oczywiście odwiedzę dwie rodziny bobrów , które postanowiły zmienić bieg rzeki ???

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s