PSTRĄGI BOBRY I KŁUSOWNICY

Dzisiejszy spacer po Bystrzycy rozpocząłem od odwiedzin stałego punktu bobrzych miejscówek. Wcale mnie nie  rozczarowały. Poczyniły od jesieni trochę spustoszenia , jednak znacznie mniej niż w ubiegłych latach. Przede wszystkim nie zdołały powalić do rzeki żadnego drzewa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pstrągi jednak zaskoczyły mnie bardzo. Aż  miło było posyłać seledynowe twisterki RELAX 3/4 cala na główce 1 gramowej. Praktycznie co 5-10 rzutów miałem wyjścia lub stuknięcia pstrążków. Wprawdzie to same maluchy , ale chodzi o zabawę. Po złowieniu dwóch maluchów 15 centymetrowych trafił się pierwszy powyżej 20 centymetrów. Szybka fotografia i do wody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak jak w dniu wczorajszym , zdecydowanie najwięcej rybek atakowało w rynnach . Z uwagi na niski stan wody , trzeba było szukać miejsc z nurtem szybszym i rynną przynajmniej 50 centymetrowej głębokości. Jako że na wolnych uciągach nic nie brało , omijałem takie odcinki i wybierałem te z szybszym nurtem. W końcu trafiłem na ubiegłoroczną ,,bankówkę”. Zdziwienie było ogromne bo opanowały ją bobry , ale z marnym skutkiem. Żadne z powalonych drzew nie wpadło do wody i jedynie oparły się konarami   na przeciwległym brzegu. Pstrągi opuściły to miejsce . Właśnie tak się dzieje , gdy bobry się zadomowią , to pstrągi omijają te miejsca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dalsza wędrówka przyniosła kolejnego 25 centymetrowego ,,kropkowańca”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny pstrąg złowiony , na ulubione seledyny zadowolił serce wędkarza i było by wspaniale gdyby nie ten ostatni. Ostatni złowiony pstrąg tego dnia zasmucił mnie ogromnie. Na zdjęciu poniżej jest jego pokaleczone ciało w okolicy grzbietu oraz pokrywy skrzelowej. To co oznaczyłem na zdjęciu strzałką , to ślad po siatce !!!!! Jest XXI wiek – a ludzie w Polsce widocznie umierają z głodu !!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od nie chciało mi się dalszego wędkowania. Jeszcze teraz pisząc ten tekst widzę tę ranę. Dostał pstrąg kolejną szansę na przeżycie , a ja dużo do myślenia.

Pozdrawiam wszystkich DZIADEK

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s