PSTRĄGI NA PAPROCHY

Trochę opuściłem się w pisaniu na blogu. Uczyniłem tak z pełną świadomością. Teraz zajęci jesteście pierwszymi startami w zawodach i sprawdzaniu swojego przygotowania do sezonu. Wielu z was zaliczyło pierwsze ,, pudła ” – medalowe miejsca. Oczywiście informujecie mnie na bieżąco , oraz obserwuję wasze sukcesy na portalach społecznościowych. Ja w tym czasie , w ramach rekonwalescencji pospacerowałem trochę po lubelskich rzekach krainy pstrąga i lipienia. Oczywiście tylko i wyłącznie z ulubionymi paprochami RELAX. Pierwszą wyprawę popołudniową poświęciłem rzece Bystrzycy na odcinku w okolicach  miejscowości Bystrzyca  Stara. Bardzo niski stan wody , powoduje , że pstrągi umiejscowione są tylko w dwóch miejscach na rzece . Mianowicie są to wyraźne rynny oraz wszelkie przybrzeżne nawisy traw , skarpy lub korzenie drzew. Tylko w tych miejscach był sens wysyłania przynęty by ,, podrażnić kropkowańce”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maleńkie pstrążki ochoczo atakowały 3/4 calowe paprochy RELAX o kolorze perły z brokatem lub przebarwiane na kolor seledynowy fluo. Od lat jest to moja przynęta numer 1 przy połowie pstrągów . Główki na tak płytkiej wodzie stosowałem tylko o gramaturze 0,8g lub (testowane nowe główki firmy MIKADO). Doskonały kształt owalu z odpowiednim kątem umieszczenia na haczyku tych testowanych mikro główek MIKADO bardzo się sprawdził . Co charakterystyczne to zastosowanie zadziorów na trzonku haka powoduje leprze trzymanie gumy na jigu. Polecam kolegom ze względu na jakość produktu. Zapewne przetestuję ten produkt na Orawskich wyprawach podczas połowu okoni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po kilku złowionych maleństwach o długości do 15 centymetrów , złowiłem ładnego ,,grubego” pstrąga o pięknym wybarwieniu. Kolejne przebyte nad brzegiem chwile przyniosły jeszcze jednego o podobnej wielkości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zachodzące słońce oraz spadająca temperatura spowodowała , że nadszedł czas do powrotu do domu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drodze powrotnej zatrzymałem się na chwilę w miejscu , zwalonego przez bobry  kilka lat temu drzewa. Tam w kipieli rzeki która powstaje za zwalonym pniem złowiłem jeszcze dwa małe pstrągi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam czytelników bloga i miłośników spinningu . DZIADEK

4 myśli nt. „PSTRĄGI NA PAPROCHY

  • Drogi kolego robię zdjęcia rybom , które łowię. Ryby biorą i niewymiarowe i wymiarowe, taka jest ich natura.Ale sugerowanie mi o zabieraniu ryb z odcinków no-kill jest niegrzecznością z Twojej strony i wielkim błędem. Przemyśl zawsze przed napisaniem jakiegokolwiek komentarza !!!
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

 1. Każdy łowi wymiarowe i nie wymiarowe , na to nie zawsze mamy wpływ ale chwalenie się 10 cm zakrwawionym pstrągiem to zwykła próżność. Sory tak to widzę, jeżeli nie masz z tym problemu to świadczy to tylko o tobie.

  Polubienie

  • Co jeszcze ciekawego masz do napisania na moim blogu ? Nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi o zabieraniu prze zemnie pstrągów na odcinkach złów i wypuść ? Jak widzisz łowię więcej lat niż Twój wiek, życzę byś złowił w swoim życiu przynajmniej 10% tego co ja złowiłem. Blog jest osobistym uniwersytetem na którym , uczę też kultury wypowiedzi lub rozsądnej krytyki . Z Twojej strony są tylko pomówienia , domniemania i moralizowanie. Źle trafiłeś , od czasu do czasu pozwalam zamieszczać właśnie takie jak Twój komentarze , by czytelnicy mieli możliwość poznania jak głupim wpisem , można kogoś obrazić nie prezentują nic rozsądnego od siebie. Myślę , że dość jasno się wyraziłem. Załóż bloga i postaraj się przekazać wędkarzom przynajmniej 1 % wiedzy jaką ja przekazuję , bezinteresownie. Czasami złowiona ryba krwawi. Takie jest życie.
   Pozdrawiam i namawiam do większego zastanowienia się przed napisaniem kolejnych uwag odnośnie mojej osoby.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s