SPACER ZA PSTRĄGAMI

Kolejne popołudnie  spędziłem na spacerze ze spinningiem. Tym razem wybrałem się na tak zwany prosty odcinek ,,łąkowy” rzeczki Krężniczanka. Łowienie rozpoczęło się od wspaniałego ataku ,,wielkiego ” pstrąga (szacuję go na okaz powyżej 50 centymetrów. Po kilku wyskokach i holu pod prąd ryba wybrała wolność. DZIADKOWI podniosła się adrenalina !!! Nie czekałem zbyt długo na kolejne uderzenie. tym razem nie był to pstrąg ale kilkunastocentymetrowy okoń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako ,,chwast ” na wodach ryb krainy pstrąga i lipienia , okoń powędrował na łąkę  jako pożywienie dla okolicznych ptaków lub innej zwierzyny . Po przejściu około 30 metrów w 60 centymetrowej rynnie zaatakował paprocha RELAX o kolorze perła z brokatem 30 centymetrowy pstrąg który oczywiście z pełna pieczołowitością powędrował do wody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne przebyte metry nad rzeką i kolejne brania. Wszystkie wyjścia były pomyłkami pstrągów które nie trafiały dokładnie w przynętę lub tylko pociągały za ogonek gumy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten ostatni 36 centymetrów po wykonaniu wspólnego zdjęcia z DZIADKIEM , powędrował do wody a ja spacerkiem wracałem w kierunku samochodu. Całkiem udany wypad nad wodę i co najważniejsze – były ryby !!!

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s