Z KART HISTORII WĘDKARSTWA NA ŚWIECIE

Starszym koleżankom oraz kolegom gwoli przypomnienia młodszym ku pilnemu zapamiętaniu. Pewnego dnia blog DZIADKA stanie się historią. Do puki będzie trwał na wyszukiwarkach , to zawsze będziecie mogli wracać do zapisanych uwag i wykładów. Będziecie mogli też przeczytać o historycznych wydarzeniach. Do takich należy bez wątpienia pojawienie się pierwszej węglowej wędki na mistrzostwach świata w 1977 roku !!! Wśród startujących , pewna grupa zawodników łowiła wędkami bambusowymi, znaczna większość batami z włókna szklanego jednak zawodnicy z Anglii i ,,beneluksu” pojawili się z batami z węgla !!!! Cena takiego kija w ówczesnych czasach to koszt 8000 funtów.

Przewaga długości oraz lekkość tych wędek w porównaniu z pozostałymi była miażdżąca. Sceneria zawodów była dla wielu z Was zaskoczeniem , więc przedstawiam kilka fotografii dla pamięci przyszłych pokoleń.

hist 1

Tak czołowi zawodnicy świata łowili i nikt nie uskarżał się , że kosz ma niewygodne siedzenie – bo koszy nie było !!!

hist 2

Jak widzicie stanie w wodzie było dozwolone.

hist 3

Pierwsze mistrzostwa polski w wędkarstwie gruntowym (dzisiejsze spławikowe) odbyły się w Bydgoszczy w 1955 roku. W roku 1975 w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa świata w wędkarstwie gruntowym.  W tym też roku DZIADEK jako junior zaczął swoją karierę zawodniczą , mając tylko wędki bambusowe .

Pozdrawiam wszystkich czytelników DZIADEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s