DWA DNI NA PSTRĄGACH

Piątek i sobota zostały potraktowane jak namierzenie dobrych miejscówek na pstrągi. Penetrowałem moim zdaniem najbardziej rybny  odcinek Bystrzycy  ( chociaż brakuje na nim okazów) .W okolicach Bystrzycy Starej i Nowej jest zatrzęsienie małych i średnich pstrążków .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątkowy wypad to masa pobić maleńkich pstrągów . Większość uderzała w ogonki moich ulubionych paprochów RELAX , które znacie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czasami uparte maluchy uderzały w przynętę po kilka razy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cały czas na haczyku wisiały tylko maluchy.  Zabawa była przednia .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po półtoragodzinnym spacerze spotkałem dwóch spinningistów. Po przywitaniu odpowiedzieli , że tu jest bezrybie. Jeden miał tylko dwa puknięcia , a drugi zupełnie nic. Popatrzyłem na ich przynęty – wobler ok. 56 centymetrów oraz obrotówka. Grubość żyłek podpowiadała mi , że koledzy wybrali się na ,,rekiny”. Pokazałem im zrobione zdjęcia aparatem i przynęty jakimi łowię. Nic nie odpowiedzieli tylko grzecznie się oddalili. To taka  kolejna już nauka dla DZIADKA , że nie należy być mądrzejszym od ,,wytrawnych łowców”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dalszy spacer był nadal udany w rybki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadszedł wieczór i naliczyłem przez dwie godziny łowienia 51 pobić 11 pstrągów wyjętych.

Sobotę potraktowałem jeszcze bardziej relaksowo . Na wędkowanie przeznaczyłem tylko godzinę.  brań było mnie jednak na godzinkę zaliczyłem 20 pobić .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W sobotę brały jednak pstrągi o wielkościach powyżej 20 centymetrów w tym jeden powyżej 25 centymetrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jego wspaniałe ubarwienie , było nagrodą dla duszy i oka. Spacer zakończyłem podobnym ,,kropkowańcem” złowionym w bystrzynie. Wyszedł z pod nawisających na linię brzegową korzeni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIADEK nie próżnuje i wykorzystuje każdą wolną chwilę , by po pracy pospacerować nad wodą i wśród soczystej wiosennej zieleni.

Pozdrawiam czytelników i Marcina ze sklepu SPŁAWIK na ulicy Szmaragdowej w Lublinie za pozbawienie zadziorów w kupowanych  mikro główkach  jigowych MIKADO. Jeszcze raz wszystkim polecam te główki. Niebawem zamówię większą ilość.

Pozdrawiam DZIADEK

2 myśli nt. „DWA DNI NA PSTRĄGACH

  1. Gratuluję udanych połowów. W związku ze zbliżającymi się zawodami chciałbym jednak zadać pytanie odnośnie łowienia karpi na zawodach. Wspominał Pan o tym w związku z mistrzostwami w Hiszpanii i tymi, które odbywają się głównie na południu Europy – jednak zawody karpiowe i u nas stają się coraz popularniejsze – bardzo pomocne było przeczytanie tematu o łowieniu karpi z opadu. Jednak problemem dla mnie jako kompletnego amatora jest to co wrzucić do wody. Nie chodzi mi o zanętę jednak czy powinniśmy dodawać do niej ziemię (byłbym w stanie powiedzieć, że raczej nie) lub jasną glinę (to już prędzej gdyż duże ryby lubią kontrast, więc jeśli dno jest ciemne to powinno działać), jak się lepić i co ma się pod wodą z mieszanką stać (zgaduję, że zanęta nie powinna być przemoczona, a obszar nęcenia powinien być dość szeroki np. okrąg 3m, a nie w punkt gdyż ryby muszą „mieć miejsce”). Ciężko znaleźć informacje na ten temat w internecie gdyż łowienie komercyjne karpi tyczkami to chyba jeszcze w naszym kraju strefa raczkowania. Dowiedziałem się natomiast, że trzeba bardzo dużo donęcać z procy grubym białym robakiem lub kukurydzą. Także są stwierdzenia, że zanęta koniecznie musi czymś pachnieć (i być słodka). Będę niezmiernie Panu wdzięczny za wszelką wiedzę przekazaną w tej sprawie. Jeśli poruszał już Pan te tematy to bardzo przepraszam – po prostu mogłem je przeoczyć (znalazłem o łowieniu z opadu, poprawnym holu dużych ryb jednak o samym przygotowaniu oprócz zestawów niewiele). Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s