NOWE ZABAWKI DZIADKA

Długo oczekiwałem na zamówione nowości firmy MIKADO. Kołowrotek , o którym chcę krótko napisać oglądałem w ubiegłym roku podczas testów na Orawie. Takie modele testowe ,,katował” jeden z prezesów firmy Abramis (właściciel marki MIKADO) Jarek Danielak. Miałem okazję chwilę pokręcić tym cackiem i byłem pod wrażeniem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kołowrotek ten , a mowa o BLACK STONE – MIKADO to zupełna nowość na rynku. Zamówiłem dwa rozmiary tych ,,maszynek” mniejszy 2006 FD będzie służył DZIADKOWI podczas połowów pstrągów i okoni. Ten większy 3006 FD będzie ,,mordowany na sandaczach i wielkich Orawskich okoniach. Już dzisiaj nawinąłem na szpulę plecionkę OCTA BRAID – MIKADO o rozmiarze 0,10 gdyż tylko taką łowię od 12 lat . Grubszej nie stosuję , a na zamieszczanych zdjęciach widzieliście jakie potwory łowię.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapewne nie jeden raz ,  będę miał okazję opisać przydatność moich nowych zabawek. Teraz na sucho , bez pierwszego łowienia mogę powiedzieć jedno , solidna metalowa obudowa , płynny hamulec , piękne i równe nawijanie plecionki oraz (tego nie polecam z uwagi na warunki gwarancji) solidny środek kołowrotka (  pozwoliłem sobie rozebrać – przekładnie metalowe , nie z jakiegoś szajs metalu z dokładnym pasowaniem i grubą osią główną) . Dodatkowy walor to dodatkowa metalowa szpula zapasowa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cieszyłem się jak dziecko z nowej zabawki , a wnuczek , który od DZIADKA dostał spławik żywcowy zamiast  gryzaka i obserwował moje zabawy z kołowrotkami , kwitował to delikatnym uśmiechem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

2 myśli nt. „NOWE ZABAWKI DZIADKA

    • Fakt niezaprzeczalny. Nie jestem w stanie dzisiaj określić ile ryb wyholowałem od początku sezonu ?? Będzie tego około pół tysiąca , głównie okoni , następnie pstrągów i sandaczy. Po pierwszym sezonie jest na razie poprawnie.
      Pozdrawiam

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s