ZANĘTY MARCELA VAN DEN EYNDE – UZUPEŁNIENIE

Pisząc o zanętach Marcela ( chyba z uwagi na letnią porę i upały ) całkowicie zapomniałem wspomnieć o mojej ulubionej zanęcie na późno jesienne i zimowe połowy. Tą zanętą jest doskonała mieszanka TURBO BLACK – czarna , słonawa , o zawartości czekoladowego pieczywa oraz odpadów z tłoczenia oleju konopnego. Nie syci ryb ,umiarkowanie pracuje pod wodą. Polecam zmieloną , szczególnie do połowu pod lodem lub na spokojnych kanałach .

Ref 00114 Turbo Zwart

W miesiącach zimowych , gdy przejrzystość wody jest bardzo duża z uwagi na na okres obumierania glonów czarna zanęta jest najlepszym rozwiązaniem podczas nęcenia.

Teraz trochę porad dotyczących łączenia zanęt Marcela . Większość mieszanek wykazuje tendencje do sklejania z uwagi na ten fakt należy lub ostrożnie obchodzić się z wodą lub ( ja tak robię) dodać do mieszanki jeszcze suchej dobrze wyprażonego pieczywa w postaci bułki lub wyprażonej mąki kukurydzianej. Nie stanie się uboższa ani też mniej atrakcyjna. W przypadku stosowania zanęty do mieszanek rzecznych nie musimy tego robić. Wiem , ze ten wpis będzie czytał mój stały czytelnik z Belgii Pan Andrzej , którego pozdrawiam. Dla niego jedna rada. Łowiąc na kanałach belgijskich i holenderskich zawsze dodawałem do mieszanek płociowych 1/4 objętości –  prażonej mąki kukurydzianej i  prażonego herbatnika. Do leszczowych stosowałem taką samą ilość ciemnego pieczywa prażonego ,, melasowanego” oraz prażonej kaszki kukurydzianej. Dawało to dobre rezultaty i znacznie obniżało koszt samej zanęty .

Pozdrawiam czytelników bloga DZIADEK

7 myśli nt. „ZANĘTY MARCELA VAN DEN EYNDE – UZUPEŁNIENIE

  1. Panie Dariuszu, dziekuje za cenne podpowiedzi. Wykorzystam juz w najblizszy weekend. Pozdrowienia z Belgii dla Pana i wszystkich studentow Uniwersytetu.

    Polubienie

  2. Witaj Dziadku jako młody adept wędkarstwa podlodowego bardzo zainteresował mnie temat milenia zanęty Turbo… Czy nie sądzisz że zmielenie tej dość i tak drobnej zanęty nie zaburzy jej pracy?
    Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s