TEST PRZYNĘT I PLECIONEK MIKADO

Dwudniowy wyjazd na Orawę poświęciłem testowaniu nowości firmy MIKADO (plecionki  NIHONTO OCTA oraz  FINE BRAID) . Dzięki dostarczonym przez prezesa Wojciecha Kurowickiego miękkim przynętom ,  miałem możliwość sprawdzenia skuteczności kilku modeli gum i ich kolorów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szczupak złowiony z brzegu zbiornika na przynętę Mikado NIHONTO w kolorze zielonym nr. 344

Pierwsze testowałem gumy większe , które skutecznie kusiły duże okonie oraz szczupaki (niewymiarowe). Najskuteczniejszy był kolor numer 344.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas łowienia z łodzi na głębokiej wodzie przynętę tego typu testował Marcin Walczyk , który jest przedstawicielem handlowym firmy MIKADO. Łowił na nią piękne okonie , poniższe zdjęcie przedstawia jednego ze łowionych podczas dnia testowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja poświęciłem czas na testowanie maleńkich przynęt przypominających kijanki zakończonych ogonkiem znanych i skutecznych jaskółek. Przynęta ta nosi nazwę FISH FRY. Ja stosowałem do mojego odwrotnego bocznego troka rozmiar 55 milimetrów . Skuteczność koloru 344 była średnia . Znacznie się podniosła po zastosowaniu przynęty o numerze koloru 351.  Mój zestaw składał się z plecionki  głównej 0,10 mm FINE BRAID , zestawu bocznego troka na żyłce ULTRAVIOLLET 0,12 ( opisywałem już wielokrotnie tę żyłkę – stosuję ją od kilkunastu lat) ciężarka typu kulka z krętlikiem (własnej produkcji) i czarnego  haka karpiowego z oczkiem rozmiar 4.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Łowione okonie pięknie i głęboko połykały  podawaną przynętę. Zassania przynęty wskazywały na ich pełne zainteresowanie przynętą przypominająca naturalną rybkę.

kijanka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapewne takie testowanie przynęt wieloma metodami połowu jest bardziej skuteczne niż łowienie przez wszystkich tylko jedną metodą lub kolorem gumy. Na drugiej łodzi podczas testów padł sandacz wymiarowy oraz kilka krótkich  , kilka szczupaków niewymiarowych  oraz wiele pięknych okoni łowionych na przykład na drop- shota . Zapewne testerzy Mikado i prezes Wojtek Kurowicki opiszą to na swojej stronie firmowej. Moje wskazówki dotyczące łownych miejsc oraz skutecznych kolorów miękkich przynęt pomogły im w szybszym przystosowaniu się do żerowania ryb.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Załoga testerów MIKADO

Dziękuję kolegom z Mikado za wspólne wędkowanie a prezesowi za podarowane plecionki oraz sztuczne przynęty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapewne nie raz spotkamy się na wodzie słowackiej Orawy wymieniając spostrzeżenia i uwagi. Pozdrawiam uczestników wyprawy oraz czytelników .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIADEK

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s