SZKOLENIE MŁODYCH ADEPTÓW WĘDKARSTWA

W dniu ,,Edukacji Narodowej” , czyli tak zwanym dniu nauczyciela , pedagodzy świętowali i czekali na kolejną podwyżkę,  a DZIADEK przeprowadzał ,,darmowe” szkolenie młodych wędkarzy . Spotkaliśmy się nad zbiornikiem Żółtańce Duże w okolicach Chełma. Kilkunastu młodych adeptów sztuki wędkarskiej słuchało z zainteresowaniem tego , co miało ich zachęcić do spędzania wolnego czasu z wędką nad wodą .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podstawowy sprzęt wędkarza spławikowego to spławik , więc od tego zaczął się wykład . Omówiłem  krótko  wszelkie modele i ich zastosowanie .

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejnym tematem było omówienie pozostałego sprzęty potrzebnego do budowy zestawów spławikowych oraz prezentacja wyczynowych batów 7 i 5 metrowych. Koledzy mieli możliwość zapoznania się z najlepszymi wędkami MIKADO , które po skończonej 10 lat temu karierze zawodniczej nadal wiernie mi służą. Poznali też historię nazwy serii sprzętu Mikado o nazwie Ultraviollet.

Drugą część spotkania przenieśliśmy na pomost pobliskiego zbiornika , gdzie prezentowałem , wszelkiego typu aromaty zanętowe , prowadziłem prezentację zanęt i ziem stosowanych w wędkarstwie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prezentowane zanęty to DZIADKA bazy na rzekę i jezioro oraz dzięki uprzejmości firmy SARS mieszanka PŁOĆ i ETANGE wraz z dodatkami. Podczas prezentacji nęcenia zanętą smużącą typu papka , słuchający mogli naocznie przekonać się o walorach mieszanek powierzchniowych  smużących.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejnym punktem wykładu było omówienie klejenia zanęty wodą i uzyskiwanie kilku czas okresów rozmywania zanęty pod wodą .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zakończenie jak zwykle był czas na pytania i jak zwykle dotyczyły największych ryb jakie złowiłem .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To krótkie ,  ale intensywne szkolenie i spotkanie z chłopakami , zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i pytaniem z ich strony czy jeszcze będziemy mogli się spotkać. Tak koledzy oczywiście. Pozdrawiam Was i waszych opiekunów. Do zobaczenia nad wodą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIADEK

2 myśli nt. „SZKOLENIE MŁODYCH ADEPTÓW WĘDKARSTWA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s