KOLEJNY WYPAD NAD RZEKĘ – JESIENNE POŁOWY

Coś mnie tknęło , by wykorzystać pozytywną aurę i odwiedzić kolejne miejsca na rzece Wieprz. Tym razem odwiedziłem okolice miejscowości Trawniki. Wcześnie była wizyta w zaprzyjaźnionym sklepie wędkarskim ,,SPŁAWIK” zakupy zanęty Sensas Crazy Bait GOLD. Otrzymałem jak zwykle gratis w postaci kasterów i białych robaków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już w firmie połączyłem kupioną  zanętę ze swoją bazą na rzekę. Jedyne dodatki jakie jeszcze zastosowałem to melasa oraz pieczywo czerwone fluo firmy SARS.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proporcja mojej bazy do zanęty Sensas to 1 do 0,5. Mieszanka po połączeniu i wymieszaniu prezentowała się w następujący sposób.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po przyjeździe nad rzekę długo szukałem dogodnego miejsca. Większość odcinków miała bardzo niski stan wody – poniżej 1 metra głębokości. Ostatecznie znalazłem odcinek o głębokości około 1,2 metra głębokości. Nie liczyłem na wielkie sukcesy gdyż uciąg wody zmusił mnie do zastosowania płaskiego skrzydełka o gramaturze 10 gram.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Temperatura powietrza 2 stopnie Celsjusza , temperatura wody 7 stopni. Pogoda najgorsza z możliwych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z przygotowanej zanęty wykleiłem 5 kul zanętowych z kasterem i białym robakiem. Po podaniu zanęty na pierwsze branie czekałem 30 minut. Pierwszą rybką był kiełbik, kolejne trzy to krąpie wielkości dłoni. Wytrzymałem z tyczką tylko 2 godziny. Mój zmordowany wędkarstwem spławikowym kręgosłup odmówił posłuszeństwa. Przez dwie godziny pobytu nad wodą złowiłem tylko 11 ryb , w tym piękną płoć oraz podobnego krąpia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przyjechałem nad rzekę odpocząć i sprawdzić jak żerują rybki późną jesienią. Nie było sensu męczyć kręgosłupa i robienia niczego na siłę. Jak widzicie bez specjalnych przygotowań i przynęt zanętowych można jeszcze połowic na naszych rzekach.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s