WYPRAWA NA ROZLEWISKA WIEPRZA

Wraz z kolegami z klubu i koła BARRAKUDA wybraliśmy się na spiningowe łowy. Miejsce to odwiedzamy kilka razy do roku. Tym razem nastawiliśmy się na okonie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaraz po opuszczeniu samochodu wszyscy zajęli ciekawsze miejscówki. Podstawowe przynęty to paprochy RELAX oraz tak zwane  jaskółki . Ja swoim zwyczajem zaczynam od koloru miodowego lub brązowego ze złotym brokatem. Po kilku rzutach na kiju zawisł pierwszy okoń powyżej 20 centymetrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najciekawiej zapowiadała się walka pomiędzy ,,LIDEREM” a ,,MURARZEM”. Postanowili rozegrać miedzy sobą prywatne zawody. Pozostali łowili co jakiś czas okoniki wielkości kilkunastu centymetrów ,  czasami trafiały się te większe powyżej 20 centymetrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilku z kolegów miało na haku szczupaki ,  ale najczęściej kończyło się to obcinką przynęty. DZIADKOWI udało się wyholować dwa małe ,,zębate” .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

.Mimo bardzo wietrzej pogody,  było sympatycznie pospacerować po łąkach otaczających nadwieprzańskie rozlewiska i połowić okoni. MURARZ złowił jazia około około kilogramowego , a pozostali ( wyjątek stanowi LIDER – złowił kilka małych okoników) złowili po kilka dużych okoni oraz liczne maluchy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeden z tych większych okoni.

Po kilku godzinach spaceru i fajnej zabawie z rybkami , Mariusz sprawnie rozpalił ognisko , na którym podgrzaliśmy przygotowane kiełbaski i rozgrzaliśmy organizmy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fajny świąteczny wypad nad wodę w sprawdzonym towarzystwie. Wszyscy wracali do domu zadowoleni i natlenieni jesiennym ciepłym powietrzem.

Pozdrawiam wszystkich czytelników DZIADEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s