ZIEMIE VIMBA ŁĄCZENIE POMIĘDZY SOBĄ część 2

Kolejny przykład łączenia ziemi między sobą i przygotowania odpowiednich proporcji to mieszanka na wody do 2,5 metra głębokości o dnie czarnym i średnio mulistym . Tu wykorzystujemy 2 opakowania ziemi CZARNEJ i jedno opakowanie SOMME.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tej mieszance lekkości i czarnego koloru dodaje ziemia CZARNA , natomiast SOMME dociąża mieszankę i delikatnie  ją spaja . W sytuacjach gdy dno zalega dużo mułu proponuję zmniejszyć ilość SOMME o 50% . W innej sytuacji  , gdy potrzebujemy zastosować czarną lekką mieszankę na głębszej wodzie zamiast SOMME zastosujcie ARGILLE.

Mieszanka po połączeniu ze sobą wygląda jak na zdjęciu poniżej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klejenie kul zanętowych powinno być wykonywane z wyczuciem , nie powinny być mocno ściskane. Część takich kul zanętowych powinno rozpaść się zaraz po zetknięciu się ich z powierzchnią wody. Oczywiści wszystko zależy od głębokości łowiska i jakie rybki mamy zamiar łowić oraz jak długo podane w ziemi mięso zanętowe ma być skutecznie prezentowane. Poniżej  kula sklejona z powyższej mieszanki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teraz o mieszance jaką najczęściej stosuję na rzekach podczas łowienia większych rybek. Jest doskonała do podania tylko samego mięsa oraz bardzo dobrze komponuje się z dobrze nawilżoną zanętą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jej spoistość reguluję wodą. Dzielę ziemię na trzy części . Pierwszą porcję wzbogaconą robactwem (tylko drobnym ) przeznaczam do nęcenia w pierwszych minutach łowienia. Kolejna porcja zawiera nieco więcej mięsa i jest nawilżona tylko delikatnie. Z trzeciej porcji kleję kule o mocnym wiązaniu , jest tam grube mięso zazwyczaj siekane gnojaki oraz kaster.

Ziemie po połączeniu mają następujący wygląd.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klejone  bez większych problemów kule są zwięzłe i solidne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teraz kończąc opisywanie moich ziem , wspomnę że tylko od Was samych zależy jaką mieszankę przygotujecie. Zawsze trzeba najpierw wytyczyć cel jaki mamy osiągnąć podczas łowienia lub zawodów. Dostosowując mieszankę do warunków łowiska i wytyczonych celów nie będziecie mieli problemów ze zwabieniem i przytrzymaniem ryb w łowisku. Nie tylko moimi ziemiami można to osiągnąć , inni producenci minerałów posiadają w ofercie podobne produkty i można nadal z nich korzystać. Wasza inwencja i pomysłowość poprowadzą Was w odpowiednim kierunku. Dodam że dodana sama ziemia CZARNA do zanęty nawet w niewielkich ilościach poprawi jej puszystość oraz ją znacznie przyciemni. Ta sama ziemia doskonale osuszy przemoczoną zanętę, takie działanie ma też JASNA smużąca. Zawsze służę podpowiedzią i doradztwem , po to jest ten blog i jego prowadzący.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

10 myśli nt. „ZIEMIE VIMBA ŁĄCZENIE POMIĘDZY SOBĄ część 2

 1. witam serdecznie Panie Dariuszu a co by pan polecił chodzi mi o zawody woda stojaca dno lekko muliste ciemne glebokosc łowiska 1,20-1,50 m łowisko z duzą populacja plotki małej oraz sredniej jaka mieszankeglin by mi pan polecił do zanety?

  Polubienie

  • Zastosował bym mieszankę podobną do opisywanej w ostatnim wpisie ale do dwóch części CZARNEJ dodałbym zamiast SOMME ziemię Jasną . Donęcał bym bardziej smugą – dość wilgotną ziemią z kubka , by wywoływać ,,chmurkę”. Oczywiście wszystko poprzedziłbym wcześniejszym treningiem w celu otrzymania optymalnej mieszanki.
   Pozdrawiam DZIADE

   Polubienie

 2. Witam.
  Czy mógłbym się dowiedzieć co kryje się pod nazwą argilla i somme lub double? Z tymi nazwami często się spotykam u większości producentów. To jest jakaś tajemnica każdego producenta z osobna czy ogólna receptura?

  Polubienie

  • To są opisy producentów. W moim przypadku podałem właściwości oraz widoczny jest żółtawy kolor (zbliżony do francuskiego oryginału , gdyż taka glina była nad rzeką Somme wydobywana) . Argille z włoskiego to glina ,jednak różni producenci oznaczają ta nazwa swoje przeróżne wyroby.Ja na temat moich ziem napisałem bardzo dużo , odnośnie innych producentów należy zapoznać się z ich opisami.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 3. Witam.
  Otrzymałem zamówione minerały firmy Vimba, muszę przyznać że ziemie oraz gliny są przygotowane bardzo profesjonalnie. Dokładnie przesiane przez sita co potwierdza że Dziadek nie rzuca słów na wiatr bez potwierdzenia jakości.
  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s