PSTRĄGOWE POPOŁUDNIE

Dzisiejszy spacer po brzegach Krężniczanki, zaowocowało wyholowaniem trzech pięknych pstrągów. Z uwagi na bardzo niski stan wody w rzece, strągi obrały typowe w tych sytuacjach miejsca. Głębsze ( 40-60 centymetrów) rynienki położone w bezpośredniej bliskości korzeni drzew lub zawad podwodnych , to typowe w takich sytuacjach miejsca przebywania  pstrągów. Takie miejsca gwarantują rybom zarówno bezpieczne schronienie oraz dobre siedlisko do odżywiania się na przykład kiełżem lub larwami chruścika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czasami warto  zrobić zdjęcie pięknie walczącym pstrągom, zanim ich podbierzemy . Ich ubarwienie w naturalnym środowisku jest cudowne. W zadawanych pytaniach dotyczących moich obfitych połowów spiningowych , zawsze pytacie o przynęty. Czasami zdarzają się złośliwości , typu ,,jaka przynęta taka ryba” lub ,,fotografujesz się tylko z małymi rybami”. Koleżanki i koledzy. Bloga nie prowadzę dla splendoru lub zaistnienia. Ja , jak kiedyś napisałem , jestem w pełni spełnionym zawodnikiem ,trenerem, wędkarzem i człowiekiem. Bloga prowadzę,  by Was czegoś nauczyć i przekazać wiedzę . Wiedzę której nie otrzymacie z książek , lub artykułów z prasy. Jeżeli łowię na maleńkie główki, małe przynęty oraz cienkie żyłki, to widocznie tak należy robić by łowić skutecznie drapieżniki. Nikt nikomu nie zabrania stosowania innych przynęt skierowanych do określonego gatunku. Jednak ja proponuję łowienie skuteczne. Skuteczne , to takie , które zwiększa szanse złowienia czegokolwiek lub jest najbardziej podobne do naturalnych pokarmów występujących gatunków lub wielkości zamieszkujących ryb. Wiele lat temu , gdy testowałem wykonywane przez siebie woblerki pstrągowe, najczęściej atakowanym był ten, który barwami i wielkością przypominał ciernika, a nie strzeblę i pstrąga. Wszystko za sprawą naturalnych pokarmów pstrągów w tej rzece. Przecież na płotki nikt nie wybiera się z kartoflem ( ziemniakiem ) na haku. Wybieramy przynęty , które dają szanse na największą ilość brań. Na nizinnych  rzekach pstrągowych , na których łowię , stosuję tylko dwa najmniejsze rozmiary twisterków oraz maleńkich miękkich przynęt. Na rzekach dużych łowię, tylko i wyłącznie na muchę i tylko na much wykonane przez siebie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten mieszaniec na fotografii zaatakował maleńką przynętę FISH – FRY  MIKADO . Przynęta w całości ma 5,5 centymetra . Ja skróciłem ją do 4,5 centymetra i założyłem na 1 gramowej główce TRAPER.  Dzisiejszy wieczór zakończyłem kolejnym pięknym pstrągiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s