KOLEJNY TEST ZANĘT SARS

Tym razem testowaniu poddaliśmy zanęty firmy SARS.

Wraz z Przemkiem Kojtychem i jego kuzynem Tomkiem , wybraliśmy się nad rzekę Bug w okolicach Woli Uhruskiej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zestaw zanęt i mięsa do treningu Przemka jest na zdjęciu powyżej. Zastosował paczkę zanęty SARS Grand Bream , 1/2 paczki Gros Gardons Sensas , 1/2 kilograma prażonej bułki tartej. 1/4 litra dżokersa , 1/4 litra pinki (topionej) oraz grube kolorowe na haka. Zastosował jako dociążenia 2 paczki ziemi Vimba Argilla oraz 2 paczki ziemi Vimba wiążącej – ciężkiej.

Moja mieszanka widoczna na zdjęciu poniżej .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zastosowałem 1 kilogram zanęty SARS Karaś i lin oraz 1 kilogram swojej bazy. Robactwo stanowiła 1/4 litra pinki i 125 ml. dżokersa. Zanętę dociążyłem 1 kilogramem żwiru oraz mieszanką 3 paczek ziemi Vimba  ciężkiej wiążącej i 1 paczką Vimba Argilla.

Po nawilżeniu zanęty obaj przystąpiliśmy do sondowania łowiska i ustalenia gramatur spławików jakie trzeba będzie zastosować. W międzyczasie przeprowadzono nam kontrolę wędkarską. Strażnik rybacki wraz z prezesem koła kontrolowali wędkujących w majowy porannej licznie odpoczywających nad woda wędkarzy. Kontrola mimo znajomości przebiegła szczegółowo i bardzo kulturalnie. Po kontroli była chwila na wspominki dawnych czasów , gdy DZIADEK był członkiem  PZW okręgu Chełmskiego. Była tez chwila na pamiątkowe zdjęcie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takie kontrole , aż ducha cieszą i dają wiarę ,że będzie nad naszymi wodami lepiej a w wodach będzie więcej ryb. Moje stanowisko o głębokości 3,5 metra wymagało zastosowania spławika skrzydełko Vimba o gramaturze 20 gram.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwsze pół godziny poświęciłem na instruktaż Przemkowi  prawidłowej przepływanki na rzece , gdyż w okolicach których mieszka nie ma możliwości do łowienia na dużych uciągach. Wiele satysfakcji Przemkowi sprawiały hole dorodnych krąpi. Ja na swoim stanowisku, czekałem bardzo długo na pierwsze brania. Dopiero po 20 minutach miałem pierwszą rybę. Ryby brały agresywnie , a większość wyholowanych miało głęboko połkniętą przynętę z hakiem. Jest to oznaka , że ryby w zanęcie znalazły same smakowite kąski i zostały pobudzone.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takie oto Bużańskie krąpie wieszały się na haku. Po trzech godzinach zważyliśmy nasze ryby. Przemek miał 3 kilogramy , a DZIADEK 4 kilogramy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fajny wyjazd i owocne polowy. Przemek się czegoś nowego nauczył i popływał na większych uciągach. DZIADEK wypoczął i utwierdził się w skuteczności Zanęt SARS.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

2 myśli nt. „KOLEJNY TEST ZANĘT SARS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s