KOLEJNY TEST ZANĘTY MATCH PRO – RZEKA WISŁA

Kolejny sprawdzian zanęty firmy MATCH PRO przeprowadziłem na rzece Wisła. Mojej ,,ukochanej królowej”  ulubionej rzece. Bardzo wymagająca , kapryśna a jednocześnie tajemnicza i bardzo rybna. Tylko złe podejście wędkarzy do tej rzeki powoduje o ich kiepskich wynikach. To raj dla spinningistów. Jest tam najwięcej gatunków ryb drapieżnych , żerujących w przeróżnych ciekawych miejscach. Łowcy białej ryby , mogą stosować wszelkie metody i rodzaje wędzisk. Miejsce , które odwiedziłem zmieniło się w okresie ostatniego roku . Z głębokości 2,5 metra zostało 1,5 metra. Dno kamienne zmieniło się w piaszczyste klepisko. Tak wybrałem i na takim łowisku postanowiłem jeszcze raz przetestować zanętę MATCH PRO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaneta LESZCZ została dociążona ziemią Vimba ciężka wiążąca oraz argilla połączone w stosunku pół na pół . Robactwo stanowiły kastery, pinka topiona i biały kolor topiony. Zaraz po zanęceniu pojawiły się ukleje. Mimo łowienia skrzydełkiem Vimba 14 gram, każde wstawienie to była ukleja i przeważnie bardzo ładne. Było to trochę irytujące do pierwszej większej ryby. Gdy ukleja nie przechwyciła przynęty , zaraz po przepłynięciu małego odcinka były piękne topione brania. Pierwszy zameldował się niewymiarowy kleń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popatrzcie jak piękne widoki cieszą oczy gdy łowimy nad Wisłą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po godzinie łowienia złowiłem następujące gatunki ryb : ukleja, jaź, kleń, płoć krąp, kiełb, certa (VIMBA), jelec. Przez trzy godziny łowienia , gdy ukleje odskakiwały łowiłem fajne rybki. Największa to certa – czyli firmowa ryba VIMBA (po łacinie). Na zdjęciu poniżej moje połowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

3 myśli nt. „KOLEJNY TEST ZANĘTY MATCH PRO – RZEKA WISŁA

  1. Nie chcę się czepiać ale niestety mój trudny charakter bierze górę. Nie ma w tym co piszę żadnej nienawiści czy zazdrości bo bardzo Pana szanuję i często zaglądam na blog z przyjemnością. Jednak wiem, że wielu młodych wędkarzy także tutaj zagląda i nie powinniśmy ich uczyć złych nawyków – no chyba, że Certa była rybą „na odchodne” i do zdjęcia nie czekała w siatce – pamiętajmy, że ta ryba jest wciąż pod ochroną (do czerwca) i ktoś trzymający ją w siatce nawet tylko po to aby zrobić jej później zdjęcie i wypuścić jest narażony na niemiłe konsekwencje ze strony straży (mandat). Nie dajmy złego przykładu!
    Oprócz tej uwagi (jak wspomniałem nie mam nic złego na myśli, tym bardziej nie powinienem pouczać wędkarza z o wiele większym stażem) gratuluję udanego połowu. Zanęty z pewnością są skuteczne i jeśli tylko będą trzymały poziom to zamierzam się w nie zaopatrzyć w przyszłym sezonie i sprawdzić na własnej wędce ich walory. Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s