PODLODOWE ZANĘTY WŁASNEJ PRODUKCJI

Zimowe nęcenie nie wymaga stosowania zbyt wyrafinowanych mieszanek zanętowych. Zima , jako pora roku o zmniejszonym metabolizmie zwłaszcza u ryb, nie jest okresem , w którym zmuszeni jesteśmy do zastanawiania się nad przemyślnymi przynętami zanętowymi i super mieszankami zanętowymi. Najistotniejsze jest , jak podamy przynęty i zanęty i jak wykorzystamy panujące pod lodem warunki. Podam dzisiaj doskonałą prostą mieszankę na wody obfitujące w  małe i średnie płotki i krąpie. Ta mieszanka można doskonale nęcić średnio i dobrze żerujące ryby. Możecie ja zastosować w wodach o głębokości do 2 metrów. Przy dokonaniu kilku modyfikacji, możecie dostosować ją do wód głębszych , a również po małej zmianie receptury ,otrzymać mieszankę podnosząca ryby z nad dna, nawet na 1 metr od otworu w lodzie. Mieszanka jest niezwykle prosta i łatwa w wykonaniu.  Potrzeba trzy składniki.

Bułka tarta  (bardzo drobna) – 0,6 kg

Herbatniki ( bardzo drobno zmielone) – 0,2 kg

Biszkopty ( mielone) – 0,2 kg

Wszystkie te składniki należy wyprażyć na złoty kolor lub miodowy . Im bardzie wyprażona mieszanka, tym będzie mniej kleiła i będzie bardziej unosiła się w toni pod lodem.  Do skutecznego łowienia przez trzy godziny wystarczy szklanka takiej suchej mieszanki. Wystarczy połączyć taką nawilżona mieszankę ze szklanką ziemi Argilla i mamy delikatną mieszankę denną do podawania w postaci kulek na dno. Przy większych głębokościach dajemy p.ół szklanki ziemi wiążącej pół ziemi Argilla i szklankę zanęty. Aby podnosić ryby nad dno , wystarczy do szklanki suchej zanęty dodać łyżkę kopiastą wyprażonej dyni z łupiną. Bardzo drobno zmieloną dynię łączymy z nawilżoną już zanętą.

Zastosujcie a nie będziecie żałować. Jest to moja podstawowa baza , czasami wzbogacana LEAK  Sensas lub Black Turbo VdE.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

8 myśli nt. „PODLODOWE ZANĘTY WŁASNEJ PRODUKCJI

 1. Od dłuższego czasu używam receptury Dziadka na płoć (była podana na blogu jakiś czas temu, warto czytać i przyswajać sobie podane tu informację,ponieważ jest to ogromna skarbnica wiedzy) Darku mam małą sugestię, pewne tematy takie jak m.in zestawy,diagramy opisy sprzętu itp lepiej czasami omówić wizualnie za pomocą video. Polecam portal YouTube.

  Co do mieszanki na zimowe płocie przedstawia się ona następująco, co prawda receptura sprawdza się wczesną wiosną oraz późną jesienią (łowisko to kanał żerański) ale zimą również.

  1 szklanka bułki tartej prażonej na kolor miodowy.
  1 szklanka herbatników prażonych również na miodowo, jeśli nie macie herbatników polecam biszkopt
  1 szklanka mąki kukurydzianej – delikatnie wyprażona
  1 łyżka stołowa coco belge.
  1 łyżka prażonej konopi zmielonej na pył
  zapach anyż+ wanilia dosłownie szczypta
  Pamiętajcie, żeby ową mieszankę zmielić na PYŁ

  Dziadku z okazji Twojego święta życzę Ci dużo zdrowia szczęścia oraz pomyślności

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s