ŻYŁKA ASSO ULTRA LOW STRETCH

Czekałem z tym wpisem do zakończenia zimowych testów tej żyłki. Dawno nie miałem tak dobrej żyłki do wędkarstwa podlodowego. Przede wszystkim żyłka ta trzyma podane na opakowaniu parametry, jako fluorocarbon jest piekielnie mocna, zerwane ryby na 0,8 mm przewyższały grubo 2 kilogramy. Testowałem dwa rozmiary, pierwszy to 0,8 mm oraz 0,10 mm , gdy okazało się , że ta cieńsza radzi sobie z rybami powyżej kilograma , to większość ,,bałałajek” miałem zazbrojonych tym rozmiarem żyłki. Miękkie spławikowe żyłki mają tendencje do plątania się na wietrze, ASSO odrobinę sztywniejsza na podmuchach wiatru była odporna na takie przygody. Jej elastyczność podczas holowania zaskoczyła mnie bardzo, zwłaszcza na treningach, na zbiorniku Czorsztyńskim holowałem wiele pięknych okoni , które należą do bardziej walczących ryb w okresie zimowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilku z członków podlodowego klubu SARS BARRAKUDA również łowiło tą żyłką podczas mistrzostw Polski. Ostatnia zaleta opisywanej żyłki to jej cena. Szpulka 50 metrów żyłki to koszt około 8 zł. Czego jeszcze trzeba, chyba tylko więcej ryb. Polecam ten produkt z czystym sumieniem. Już wkrótce w sklepie VIMBA.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

9 myśli nt. „ŻYŁKA ASSO ULTRA LOW STRETCH

 1. Darku, być może żyłka jest przyzwoita, ale należy tu jasno sobie powiedzieć, że jest ona przykładem manipulacji handlowej.
  Wśród żyłek monolitycznych mamy dwa rodzaje linek: typu „żyłka” i typu „fluorokarbon”. Fluorokarbon jest droższy, sztyniejszy, nieco mniej rozciągliwy i mniej wytrzymały, ale za to współczynnik załamania światłą sprawia że go nie widać w wodzie, bo ów parametr woda ma bardzo podobny. Żyłka klasyczna ma inny i załamuje obraz w taki sposób, że jest dostrzegalna w wodzie.
  Jeśli żyłka jest jedynie „pokryta fluorokarbonem” (fluorocarbon coated) to jest to zwykły zabieg marketingowy, który daje jedynie tyle, że na tanim produkcie można napisać „fluorocarbon”. Nie zmienia to jego właciwości fizycznych.

  Piszę to na podstawie wywiadu z szeefem koncernu Sufix.

  Polubienie

  • Drogi Tomku. Zawsze oceniam sprzęt po jego walorach lub użyteczności, na końcu cenie. Nie czytam co pisze producent i nie słucham co mają do powiedzenia właściciele firm. Chyba nie słyszałeś z moich ust lub zamieszczonych artykułów , bym krytykował kogokolwiek lub wyroby , zwłaszcza konkurencji, nigdy też nie wychwalam swoich produktów. To mnie wyróżnia spośród wielu ludzi , że mówię to co myślę lub nie mówię nic (gdy miałbym tego żałować , lub wyrządzić komukolwiek krzywdę). Chwyt marketingowy to jak ktoś pisze , że jego wyrób jest jedyny prawdziwy , a reszta to ,,chała”. Ludzi również oceniam po tym co dają, a nie biorą. Oceniałem żyłkę nie producenta , lub sprzedawcę.
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

 2. W sumie mnie mało obchodzi czy żyłka jest faktycznie pokryta fluorocarbonem czy nie. Ja sięgam po takie żyłki tylko po to, bo są sztywniejsze a na lodzie to ważna cecha. Moze w ofercie sufix nie ma takich żyłek wiec dla tego taka wersja wydarzeń . . .

  Polubienie

 3. Sufix oczywiście produkuje zarówno fluorokabron jak i żyłkę nylonową. Nie o to chodzi. Chciałem tylko wskazać na różnice w technologii i nadużyciach marketingu.
  Doceniam Twój obiektywny osąd Darku, bo ja również stosuje sprzęt, który uważam za skuteczny, a niekoniecznie ten który jest jako jedyny słuszny promowany.

  Pozdrawiam!

  Tomek B.
  PS. Nie mam nic wspólnego z żadną marką wędkarską. Jestem leśnikiem 🙂

  Polubienie

 4. Nie polecam tej żyłki. Kupiłem na sars.pl i rwie się jak nitka. Może źle trafiłem ale na pewno nie tknę nic już z tej firmy, bo kupiłem dwie różne żyłki asso i obie są tak słabe. Zapakowane pięknie w plasticzki ale to nic nie daje. Nie opłacało się odsyłać.

  Polubienie

  • Wielka szkoda drogi kolego , że zachowujesz anonimowość. To wprawdzie nie jest forum wędkarskie, ale, gdy ktoś nie obraża lub zachowuje przyzwoitość to zamieszczam komentarze. Nie mam pojęcia jaką żyłkę ASSO kupiłeś i do czego stosowałeś, ja opisywałem konkretny rodzaj i model i dalej gorąco polecam , a lada dzień będzie na internetowym sklepie VIMBA. Każda żyłka ma swoje przeznaczenie i zalety oraz wady, źle zastosowana moze przynieść rozczarowanie. Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s