ZANĘTY POLSKICH WĘDKARZY

Jeden ze stałych i wiernych czytelników przesłał mi zapytanie , czy mógłbym ocenić  i przetestować jego zanętę. Mając bardzo ograniczone możliwości czasowe, zgodziłem się pod warunkiem , że to trochę potrwa  (mój czas wolny, którego mi bardzo brakuje). Właśnie przyszła paczka ze wspomnianą zanętą. Dzisiaj przedstawię jedynie zdjęcia i opis pierwszych wrażeń.

Zanęta o bardzo grubych frakcja, bardzo rzadko spotykanych, czasami w zanętach karpiowych lub na bardzo wielkie ryby. Całość mocno zamelasowana , co również jest cecha zanęt na duże egzemplarze. Zastosowana dynia mielona oraz słonecznik , zmielone są bardzo słabo , zbyt duże frakcje wybijając nie przywołują ryb, a całe ziarna słonecznika w łusce, nie są zjadane, ani nie mają odpowiednich zdolności pracujących. Zastosowane otręby pszenne zbyt grube , nawet na zanętę rzeczną. Pozostałe wartości przesłanej zanęty poznamy nad wodą. Według twórcy zanęty jest przeznaczona na rzekę i tam będzie testowana.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

10 myśli nt. „ZANĘTY POLSKICH WĘDKARZY

 1. Dariuszu, a może warto by było opisać właściwości poszczególnych składników w zanęcie? Doskonale wiesz, że Twoje uwagi byłyby bezcenne (oczywiście w miarę możliwości). Pozdrawiam Cię.

  Polubienie

  • Na samym początku uniwersytetu opisywałem poszczególna składniki i ich znaczenie w budowaniu zanęt. Jednak jeżeli będzie taka wola studentów, jak nazywam czytelników bloga to opisze z rozszerzeniem jeszcze raz.
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

 2. Bardzo mnie to zainteresowało i jestem ciekawy wniosków ? Od kilku lat stosuję zanętę z grubymi frakcjami łącznie z pelletem do 2cm na rzekach i to bez względu na porę roku .Wyniki są super i na 10 wyjazdów osiem kończy się sukcesem w postaci kilku-kilkunastu Jazi ,kleni czy leszczy.Drobnica i zanęta zawodnicza mnie nie interesuje ponieważ prywatne łowienie obecnie sprawia mi ogromną frajdę.Drobnicy w swoim życiu złowiłem tyle ,że najwyższy czas odpuścić tym biednym niedorostkom.
  Darku skup się na chwilę i sięgnij pamięcią ! ,ile to drobnicy „przerzuciłeś” w swoim życiu ? -skład towarowy „…..,a tych wagonów jest ze czterdzieści….”
  Czekam na testy z nad wody. Słonecznik w łuskach i w całości to lekka przesada.

  Polubienie

 3. Witam. To ja miałem przyjemność wysłać do testu swoją zanętę. Nikt nie zrobi tego lepiej jak człowiek obiektywny o wielkim sercu i ogromnej wiedzy i doświadczeniu, z którego zdaniem muszą się liczyć nawet najlepsi. Zastosowany w niej ciężki kaliber to celowe działanie. Podobnie jak kolega wyżej Jacek zostałem wychowany od dziecka na Odrze i podobnie nie interesuje mnie drobnica, której obłowiłem się wystarczająco. Celem moim jest leszcz ten największy i ostatnio brzany, których w zeszłym roku złowiłem 6 sztuk. Nawet zastosowane pieczywo fluo mojej produkcji ma niespotykane rozmiary u innych producentów, które przyjemnie jest potem widzieć w pyskach wiecznie nienażartych odrzańskich kleni, a ilość dodanej melasy ma za zadanie ją posłodzić, pogrubić i przy okazji skleić. Koledzy, którzy mnie znają i śledzą ten temat wiedzą, że od trzech tygodni jestem bez młynka, który po około 22 latach umarł śmiercią naturalną. Dlatego posiłkowałem się ręcznym moździerzem i nasiona oleiste niestety zostały dodane grube, przez co ich walory się obniżyły. Teraz to musztarda po obiedzie, liczy się to, co zostało wysłane. Otręby pszenne zawsze dodawałem w oryginalnej postaci takie prosta z worka. Być może to błąd, poczekam na wyniki. Niemniej jakakolwiek opinia tej zanęty będzie dla mnie niezwykle cenna, tak jak balsam na głowę, którą Dziadek będzie wiedział jak użyć. Pozdrawiam Grzegorz Grabowski

  Polubienie

 4. Dziękuję Dariuszu za odpowiedź. Jak widzisz sam, zainteresowanie jest duże.
  Przepraszam, ale widocznie jeszcze nie dotarłem do materiałów, o których mówisz.

  Grabcio2015. Właśnie dlatego poprosiłem o ewentualne informacje od Dariusza, bo też wydawało mi się, że pewne składniki są nawet niepotrzebne (słonecznik). Ty informując, że łowisz na Odrze potwierdziłeś moje wątpliwości.
  Właśnie wróciłem znad Pliszki (rzeka w lubuskiem). Bardzo wolno płynie, a zrobiłem zanętę na Odrę (łowię w lubuskim, dolnośląskim), czyli raczej dzisiaj mi nie podpasowała. Ale zamiast płoci, leszczyki weszły. I teraz będę ją sprawdzać na Odrze.

  Tak, Dariusz posiada wielka wiedzę, ponadto nie kopiuje z książek czy gazet, ale dzieli się wiedzą, którą sam posiadł. Ta wiedza jest bezcenna. Wiem, bo sam robię notatki od 1991 roku i rocznie piszę około 4 zeszyty 100 kartkowe.
  Pozdrawiam wszystkich.

  Polubienie

 5. W takim wypadku podam wam nazwy zanęt o grubych frakcjach ,które przetestowałem na Warcie i Odrze w przeciągu ostatnich pięciu lat i na których od stycznia do marca odławiałem jazie,klenie ,oraz leszcze -oczywiście w sezonie to standard.Stosowałem jeden do jednego z gliną wiążącą (rzeczną)i min.ok.0.5 l mrożonego robala,0,25 kastera i 0,25 gnojaka i nazwa zanet ; Carpio-leszcz turbo xxL, oraz(lub) Matchpro top class gigant nr.producenta 970082.
  Nawet przy ostatnim załamaniu pogody tydzień temu złowiłem kilka kleni (bez szału do kilograma) i kilka jazi. Przyłowem było kilka płoci, oraz krąpi w granicach 0,3 do 0,5 kg.Niestety nawet przy tych gabarytach zanęty i robali trochę drobnicy się przytrafi.Podejrzewam ,że łowiącym wyczynowo i zawodniczo wędkarzom włos się jeży na głowie przy takich proporcjach ,ale weźmy pod uwagę tylko to iż w promieniu kilku kilometrów o tej porze roku jesteśmy sami i nie ma żadnej konkrecji, oraz presji.
  Darku dla porównania warto przetestować również te zanęty przecież to można zrobić w ciągu jednego dnia osobiście czytałem Twoje wykłady na temat testów kilku zanęt na łowisku .Czekam na testy i opinie bo woda wodzie nie równa ,ale skłonności wielkich ryb do pobierania większych przynęt powinny być podobne.
  Pozdrawiam Jacek.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s