O SPORCIE INACZEJ

Wasze głosy , to powielenie już opisywanych w internecie  problemów. Kilka osób z piszących komentarze,  będąc działaczami miało okazję coś zdziałać ??? To co opisaliście jest ważne , jednak sedno problemu tkwi gdzie indziej. Z różnych przyczyn i względów zostaliśmy usunięci z rodziny sportów objętych patronatem Ministerstwa Sportu. Koniec i kropka , temat zamknięty i nie ma sensu trwonić języka na historię. Jest powiedzenie ,, Nasza chata z kraja” , i takie spojrzenie na sport właśnie panuje w naszym kraju. Zawodnicy muchowi, sądzą , że ich dyscyplina jest najważniejsza, takie samo zdanie mają spławikowcy. Tak można by wyliczać w nieskończoność poglądy przedstawicieli , różnych dyscyplin wędkarskich , uprawianych w naszym kraju. To do niczego nie prowadzi !!! Wszyscy jesteśmy zawodnikami i sportowcami. Wszyscy musimy trzymać taką samą linie myślenia i organizowania się w temacie sportu. Kalendarz imprez wędkarskich szczebla centralnego jest bogaty, jednak pozbawiony wszelkiego sensu. Panująca zasada to więcej uczestników i drożej. Bez jakiegokolwiek zastanowienia , konsultacji ze środowiskiem zawodniczym i trenerskim. Jesteśmy jedynym krajem w Europie , gdzie zawody GP (zaliczane do kadry narodowej i  reprezentacji kraju)  startują razem juniorzy , kobiety i seniorzy. To jest jakaś paranoja . Świat wędkarski dawno to rozdzielił , jednak my robimy spędy zawodników by nabijać kasę !!! Dawno już zapomniano , że istnieje coś takiego jak mistrzostwa Polski Klubów. Zawody mają za zadanie wyłaniać najlepszych i stwarzać warunki , w miarę równego startu. W naszym związku jest odwrotnie. Włodarze sportu , mają za nic zdanie trenerów i zawodników. Mają reprezentować sport, reprezentują wielkie nic. Odpis na sport to 15 % ,wystarczy dodać do tego rocznie  2 złote polskie, od składki każdego dorosłego opłacającego ( z wyłączeniem młodzieży, emerytów i rencistów) !!!!!

Patrzcie jakie to proste !!!! Podnosząc wysokość opłat w ostatnich 4 latach , trzeba było to zrobić. Jednak , ktoś , kto odpowiadał za sport miał to po prostu ,,W NOSIE”. Tylko te 2 złote, daje utrzymanie wszystkim reprezentacjom , kraju i naszego związku.  Nasi włodarze od sportu nawet nie potrafią podpisać porządnej umowy sponsorskiej. Nie potrafią znaleźć sponsorów ( mówią do trenerów szukajcie sponsorów i pieniędzy), nie potrafią podziękować sponsorom.

Dalszy ciąg nastąpi DZIADEK

Jedna myśl nt. „O SPORCIE INACZEJ

  1. Witam, wszystko to jest prawdą, tylko jak to zmienić, skoro na zebraniach wszystkie zaproponowane zmiany przepadają w okręgu bez echa, czy te dotyczące sportu czy innych dziedzin dotyczących nas wędkarzy . A zarząd pamiętający Gierka u władzy nadal trwa, spora grupa tych ludzi nawet nie pamięta kiedy byli z wędką nad wodą gdyż wcale nie jest ważne dla nich wędkarstwo… . Cechą wędkarza jest cierpliwość, włodarze PZW o tym wiedzą.
    Pozdrawiam wędkarzy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s