JESIENNE PŁOCIE NA MIAZGĘ KONOPNĄ

Przepis jest bardzo prosty. Gotujemy ziarna konopne około 2 godzi na wolnym ogniu. Po wystudzeniu odcedzamy i całość poddajemy obróbce blenderem lub nasadka tnącą -miażdżącą miksera elektrycznego. Całość umieszczamy w worku nylonowym  (najlepiej podwójnym) i umieszczamy w lodówce.

Jest to doskonały dodatek do zanęt płociowych na jesienne połowy dużych płoci. Warunek podstawowy łowisko powinno być typu woda stojąca lub bardzo wolno płynąca , a przede wszystkim populacja płoci powinna być wiodąca w danym zbiorniku. Wymieszane zmiażdżone ziarna konopi dają doskonałą chmurkę o mlecznym zabarwieniu, przypominająca zawiesinę mgły pod woda. Zapachem przyciąga płocie a sama mieszanką przytrzymujemy bardzo długo stado płoci gdyż nie skarmiają się tak podanymi ziarnami.

Proporca prawidłowa na chłodniejszą porę roku to 50% delikatnie nawilżonej zanęty na 50% miazgi wystarczy na jesienne płocie nie więcej niż 3 szklanki takiej mieszanki.

Pozdrawia czytelników DZIADEK

9 myśli nt. „JESIENNE PŁOCIE NA MIAZGĘ KONOPNĄ

    • Mam pytanie – czy można próbować zrobić miazgę konopną z konserwową kukurydzą (zmiksowane razem) jako dodatek do zanęty gruntowej (koszyczek) w charakterze atraktora + ewentualnie delikatny jakiś zapach (nostrzyk, wanilia, kolendra, czy „firmowy” na płocie Dziadka (wanilia + anyż wg przepisu na wcześniejszym blogu itp. ) licząc na jakieś lepsze efekty? Pozdrawiam

      Polubienie

  1. Ślicznie dziękuję. Będę próbował już od połowy kwietnia wzbogacając zanętę topioną pinką i łowiąc na kanapki: konopie-biały oraz kukurydza-biały. Świeże konopie o których Pan wspomina to pewnie „świeżo ugotowane” – tak zrozumiałem. Pozdrawiam (też „dziadek rocznik 1940”). PS. Za wędkowanie wziąłem się mocniej dopiero na emeryturze.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s