LISTOPADOWE POŁOWY BATEM

Miałem dzisiaj miłe spotkanie nad wodą. Mianowicie stały czytelnik bloga, rozpoznał mnie podczas relaksu z bacikiem nad wodami zalewu w Bełżycach. Miła pogawędka , udzielenie kilku rad i odpowiedzi na pytania. Miłe to i sympatyczne . Łowiłem dzisiaj mieszanką Super Black Gardons firmy Sensas 1 szklanka nawilżonej zanęty i 8 szklanek mieszanki Ziemi czarnej i Somme. Łowiłem batem Quick spider MIKADO, z obciążenie rozłożonym dwu punktowo.

Spławik zastosowałem z krótkim metalowym kilem i bardzo krótką metalową antenką – model V-15 Vimba. Na przyponie 0,10 mm miałem cienki druciak rozmiar 18w kolorze brązowym.

Podałem dwie kulki mieszanki zanęty z ziemią , wzbogacone to byłe 1/4 szklanki dżokersa i odrobiną pinki i 1/4 gotowanego ziarna konopi.

Pierwsze mikro rybki pojawiły się po 5 minutach czasami były mniejsze od małego palca.

Te maleńkie płoteczki brały delikatnie ledwo zatapiając połowę metalowej antenki spławika. Kolejne rybki były coraz większe. Postanowiłem strzelać z konopi co 10 minut . Pierwsza zameldowała się mała wzdręga.

Rybki brały rzadko ale coraz większe. Zamiast ochotki założyłem pinkę ale nic nie miało siły jej połknąć. Przez 10 minut usiłowałem coś złowić na konopie. Porażka !! Dopiero,  gdy założyłem ponownie ochotkę, złowiłem okonia, raczej okonika.

Od tej chwili strzelałem częściej konopiem, co 5 minut po 10-15 ziarenek . Złowiłem pierwszą większą płotkę, od tego momentu , pilnując się tej taktyki złowiłem 5 ładnych plotek.

Bez specjalnego wyczynu , bacikiem na stojąco , połowiłem listopadowych rybek. Ale ich żerowanie przypominało mi , że jest to objaw szybkiego pojawienia się opadów śniegu.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

 

7 myśli nt. „LISTOPADOWE POŁOWY BATEM

  • Sajo odpowiem Ci trochę żartem za Darka i siebie .Posiadam starsze zestawy i czas (może lenistwo )nie pozwala mi na odnawianie zestawów i czasami w czasie gruntowania i ustawianiu zestawu pęknie „silikon” i nie chce mi się rozbierać czy zmieniać zestawu bo przy rekreacyjnym wędkowaniu profesjonalizm jest traktowany tuszkę z przymrużeniem oka.Co nie oznacza ,że trzeba z tego brać przykład.
   Chociaż i tak u Darka widzę drugi przeźroczysty silikon na trzy centymetry przed końcem kila.
   Pozdrawiam i nie czepiajcie się dziadków(mnie też to dotyczy) którzy czerpią przyjemność nie tylko z łowienia ,ale też z obcowania z przyrodą,relaksem oraz radością przekazywania swoich doświadczeń młodszym. Jacek

   Polubienie

  • Spławik V-15 Saju to typowy spławik uklejowy i do łowienia drobnicy na płytkich wodach. Nie było tu lenistwa lub niedbalstwa. Krótki dolnik metalowy nie wymaga zastosowania dwóch silikonów .
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

 1. Kol.Darku,wspomniany rozmówca złowił w tym czasie ok.25 szt- 20 cm płoci z matcha.Czy różnica w połowach to wynik odl. łowienia(ale wiemy ,że róznice gł, wtym zbiorniku są niewielkie),czy z zastosowanej strategii opartej na duzej il.stosunkowo grubej zanęty ?Czy można z tej roznicy wyciagac wnioski w kontekscie przygotowania sie do zawodów na tym zbiorniku?

  Polubienie

  • Podczas mojego pobytu nad wodą nie widziałem aby złowił taką ilość , z rozmowy wynikało , ze większe rybki miał zaraz po rozpoczęciu łowienia, a po donęceniu były same drobne i sporadycznie. Wiosną na tym zbiorniku jest znacznie lepiej z płotkami i są zdecydowanie bliżej brzegu. Jesień to okres gromadzenia się płoci w głębszych miejscach i większych stadach.
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

 2. Bardzo dobry artykul. Dla mnie szczegolnie cenny ze wzgledu na podanie proporcji w zanecie (mieszanka/ziemia), sposobu necenia oraz wplyw rozmaitych przynet.
  Jak rozumiem wypad byl rekreacyjny ale wydaje mi sie, ze lepiej byloby uzyc cienszego przyponu i zylki glownej. Tutaj przypon 0.10 mm (zylka zapewne 0.12 mm). Dla mojej i czytelnikow wiedzy: Czy na takie warunki zylka/przypon – 0.08 mm/0.06 mm nie byloby idealnym polaczeniem?
  Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s