KILKA PODSTAWOWYCH PORAD DOTYCZĄCYCH SPŁAWIKÓW ODLEGŁOŚCIOWYCH

Wasze pytania bardzo często dotyczą doboru spławików odległościowych. Aby przybliżyć podstawy doboru , posłużę się kilkoma podstawowymi prawidłowościami dotyczącymi tego tematu.

1 . Zawsze dobieramy spławiki o większej gramaturze. Ułatwiają dokładniejsze rzuty oraz osiągnięcie wybranego celu.

2. Wielkość spławika nie oznacza jego czułości. Czułość naszego zestawu zapewnia zastosowana w spławiku antenka lub nasadka.

3. Nie malujemy antenek trwałymi farbami , gdyż uniemożliwia to zastosowanie ich w niesprzyjających warunkach pogodowych przy słabej widoczności. Najbardziej widocznym kolorem jest kolor czarny.

4. Do zmiany koloru antenki stosujemy odpowiednie nasadki plastikowe.

5. Kupując wybieramy spławiki o elastycznym i trwałym lakierze, z bardzo dobrze zamontowanym adapterze do mocowania wymiennych antenek.

6. Stosujemy spławiki o różnych gramaturach, najlepiej o różnicy dociążenia co 2 gramy. Spławiki powinny być tego samego modelu i tej samej firmy, co zapewnia ich powtarzalność oraz Wasze wczuwanie się w rzuty oraz reakcję na branie.

7. Wszelkie mikropęknięcia w pokrywie lakierowej należy jak najszybciej uzupełnić stosując elastyczne farby wodoodporne.

Zapewne nie wyczerpuje to odpowiedzi na wszelkie Wasze wątpliwości , jednak stanowi pewną podstawę wiedzy i pomocy przy doborze spławików doległościowych.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

4 myśli nt. „KILKA PODSTAWOWYCH PORAD DOTYCZĄCYCH SPŁAWIKÓW ODLEGŁOŚCIOWYCH

 1. Bardzo dobre wprowadzenie do uzywania splawikow odleglosciowych.
  Pierwsza prosba – o wskazowki dotyczace konserwacji i przechowywania.
  Druga i wazniejsza – w nawiazaniu do punktu 1 i 6. Czy mozemy oczekiwac artykulu ns temat doboru splawikow odleglosciowych (odleglosc i glebokosc lowienia, rodzaj antenki, ksztalt splawika, itd.) ?
  Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 2. Witam. A ja mam pytanie o slider. Powiedzmy ze opanowałem już technikę łowienia tymi zestawami w stopniu dobrym. Moje zestawy są zakończone fluorocarbonem o grubości 0.30 bo taki akurat ma odpowiednia wytrzymałość na węźle w stosunku do łowionych ryb. Mam problem natomiast z lowiniem płoci. Czy tak gruby fluorocarbon ma wpływ na mniejsza ilość bran płoci? Czy nie gdyż za prezentacje przynęty odpowiada grubość przyponu? I czy slider będzie tak samo czuły jak waggler przy połowie ryb 150g z głębokości 7m? Pozdrawiam

  Polubienie

  • Coś mi się tu nie zgadza ??? Po pierwsze tak gruby florocarbon to na ,,sumy” a nie na płotki ?? Podstawa przy połowie płoci to delikatny zestaw. Proponuję natychmiast porzucić pomysły z tak grubym zestawem, nawet karpie będą go mijać z daleka !!!
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s