ZANĘTY MARCELA VAN DEN EYNDE

Obiecałem szerzej opisać zanęty nieżyjącego już mistrza świata Marcela Van Den Eynde. Szczegółowe opisy zanęt znajdziecie w internecie. Ja skupię się na tych , które stosowałem i tych które przynosiły efekty w postaci ryb w łowisku. Moim numerem 1 wśród zanęt tej marki jest Gold Pro BREAM Classic, doskonała na leszcze , duże krąpie i jako dodatek do wszelkich mieszanek leszczowych.

Kolejną bardzo dobrą zanętą , zwłaszcza w połączeniu z Gold Pro jest kolejna zanęta leszczowa Record Silver BREME.

Na wodach stojących i bardzo wolno płynących jest to doskonała mieszanka trzymająca leszcze w polu nęcenia przez dłuższy czas. Warunek podstawowy działa na średnie i duże leszcze. Więc muszą być w łowisku by ich taką mieszanką znęcić, mniejsze leszcze szybko się sycą. Połączenie tych wymienionych zanęt z trzecią daje nam super mieszankę na rzeki – czyli szybkie uciągi. Tą trzecią jest RIVER ACE.

Kolor ceglasty tej zanęty jest efektem zastosowania w mieszance słodkiej papryki która doskonale działa na apetyt i trawienie ryb.

Zanęta stosowana z powodzeniem na płocie , ale pod warunkiem , że w łowisku mamy duże i średnie egzemplarze to ulubiona zanęta holendrów i Alana  Scotthorna . Tą zanętą jest G5. W łowiskach z dużą ilością płoci bardzo ładnie selekcjonuje duże osobniki. W połączeniu z pieczywem brązowym głęboko prażonym i mielonymi konopiami prażonymi jest bardzo silna bronią .

Wiele lat temu , gdy na rynku nie było jeszcze dużej ilości dobrych zanęt przy połowie płoci drobnej lub uklejek stosowałem z powodzeniem Specjal Concurse ABLETES GARDONS.

Teraz jest wiele lepszych mieszanek   zanętowych choć zawsze możecie przetestować. Tyle od DZIADKA na temat mojej opinii dotyczącej zanęt tej marki. Pozdrawiam czytelników. DZIADEK

23 myśli nt. „ZANĘTY MARCELA VAN DEN EYNDE

  1. W wcześniejszych wpisach pisał pan,że te zanęty nie bardzo się sprawdzają w naszych warunkach i ich uniwersalizm jest bardzo nie wielki, czy pana zdaniem zanęty sensasa są bardziej uniwersalne na nasze krajowe łowiska?

    Polubienie

  2. Dla pytajacych odnosnie zanet … Pan Dariusz, jak zawsze, zacheca do wyciagania wnioskow z wlasnych doswiadczen. Ryby reaguja nie tylko na zanety ale rowniez na sposob ich podania oraz na warunki zewnetrzne. Rzeczywiscie nalezy czytac artykuly Pana Dariusza ze zrozumieniem i … praktykowac nad woda.
    W poprzedni weekend wedkowalem z bardzo prosta zaneta (zmiazdzony na drobno suchy chleb pszenny, melasa, troche wiorek kokosowych, ziemia belchatowska zmieszana z glina smuzaca jasna) na przynete chleb lub bialy robak. Przez 2 godziny ryby chetnie wspolpracowaly, zwlaszcza plocie. Przy okazji, kulki chleba o srednicy 4 mm (punched bread) okazaly sie bardzo skuteczne na plocie.
    Ta sama zaneta w ostatni weeknd, w tym samym miejscu, o tej samej porze juz nie byla tak skuteczna…..potrzebne byly modyfikacje …..
    Dla calkowitej jasnosci. Wedkuje w Belgii a „polskie receptury” Pana Dariusza doskonale dzialaja rowniez tutaj…..odnosze sie tutaj szczegolnie do cyklu 6 artykulow odnosnie zanet (1-szy: „Zanety jak to dziala”), „Taktyki doboru ilosci zanety, robactwa i gliny do warunkow panujacych nad woda” oraz „Pogrubianie ryb”.
    Pozdrowienia

    Polubienie

  3. Witam, nurtuje mnie jedno pytanie : jaka powinna być proporcja zanęt gold pro, silver bream i river ace ( 5-6 godzin wędkowania) na wiślane leszcze i czy nadawała by się do koszyczka ( oczywiscie wzbogacona pieczywem fluo oraz padniętą pinką( ewentualnie ile by Pan proponował dodać pinki) ). Z góry dziękuje za odpowiedź. Pana blog jest kopalnią wiedzy, trafiłem na niego 3 dni temu, zacząłem sukcesywnie czytać artykuły od samego początku. Życzę zapału do dalszego nauczania wędkarskiej braci! Pozdrawiam

    Polubienie

      • Dziadku czy na zawody które odbędą sie na zbiorniku obfitującym w krąpie i leszcze do 250pkt(większe sztuki sa ale podczas zawodów biorą rzadko) polaczenie gold pro i Silver bream+ coprah melasa +Coco belge i atraktor karmel mvde to dobre wyjście? Do tego kaster pinka i biały po 250 ml. Dodam ze na tej wodzie zawody odbywają sie co weekend łowimy stojąc w wodzie na baty 5-7m głębokość waha sie od 2-4m. Zwykle wygrywa wynik powyżej 7kg. Może zamiast karmelu dać Twojego atraktora korzennego?

        Polubienie

  4. A czy mógłby Pan powiedziec cos na temat zanęt Mvde Natuur i World Champion tą opisana na canals, drains, slow rivers , jasna dedykowana na klenia ,brzana , płoc n jakie wody to sa zanęty bo ich opisy sa dziwne np ,że sa ciezkie a mocno pracuja i tworza chmure jak zanęta jesrt cieżka to dywaguje ,sciele sie na dnie np jak Turbo MVDE

    Polubienie

  5. Czy zaneta opisana jako ciężka może być jednoczesnie mocno pracująca , bo taki opis znalazłem , to sie wzajemnie wyklucza , cięzka jak np tyrbo black mvde dywaguje ,sciele sie po dnie jej praca w toni jest minimalna ?

    Polubienie

    • Może tak być, że dobrze pracująca zanęta będzie zanętą ciężką . Ja łowię właśnie krąpie, klenie i jazie w rzece ciężkimi zanętami a jednocześnie pracującymi. Ścielenie się na dnie może występować ,gdyż przy samym dnie rzeki mamy zawsze najsłabszy uciąg.

      Polubienie

      • Cięzka zaneta ze względu na skład jest nazywana ciężka, bo jest zestawiona z takich składników które nie pracuja w toni , nie tworza chmury w łowisku , praca ciężkiej zanęty na rzece jest spowodowana uciagiem
        Z teori jaka ja nabyłem zawsze myslałem ,że cieżkie zanęty nie pracuja w toni , bo składniki sa cieżkie i taka zanęta w kuli rzucona do wody daje odgłos jak wpadajacy kamień własnie ze względu na swój cieżar
        Jak przykład podałem turbo black mvde bo jest ciezka a jej praca ogranicza sie do strefy dna , myslałem ,że cieżka nie może mocno pracowac np wodzie stojacej bo generalnie sa to zanety na ryby ,żerujace z dna .
        Mysłałem ,że w zanętach na klenie i jazie główna robote odpowiedzialną za tworzenie smugi zanętowej jest chleb fluo , człowiek uczy sie całe życie , nie łowie zawodnicza także moja skromna wiedza ogranicza sie do łowienia rekreacyjnego Pozdrawiam

        Polubienie

Dodaj komentarz