ZIEMIE WĘDKARSKIE VIMBA OPIS SERII

Tak jak zapowiadałem przedstawię w skrócie program ziem wędkarskich , edytowanych do zawodników oraz wędkarstwa rekreacyjnego. Program składa się z pięciu minerałów.

 1. ZIEMIA – CZARNA LEKKA TORFOWA
 2. ZIEMIA – JASNA SMUŻĄCA ROZPRASZAJĄCA
 3. ZIEMIA – CIĘŻKA WIĄŻĄCA RZECZNA
 4. ZIEMIA – ARGILLA
 5. ZIEMIA – SOMME

Dodatkowym produktem jest mineralny rozpraszacz dżokersa i ochotki w kolorze czarnym – starsi zawodnicy pamiętają słynny rozpraszacz DZIADKA i już teraz przesyłają zamówienia.

Każda z proponowanych ziem ma inny kolor co ułatwia szybkie rozróżnianie , każda z nich ma też inne właściwości i przeznaczenie , które opiszę wraz ze sposobami mieszania. Wszystkie proponowane ziemie są po otworzeniu opakowania gotowe do połączenia se sobą lub nawilżoną zanętą. Jednak dodatkowe przetarcie przez sito i napowietrzenie  wpływa  na nich znacznie korzystniej. Wszystko to poparte będzie wieloma zdjęciami instruktażowymi. Śledźcie bloga , gdyż niebawem pierwsze zdjęcia i szczegółowe opisy oraz sposoby łączenia.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

13 myśli nt. „ZIEMIE WĘDKARSKIE VIMBA OPIS SERII

  • Nigdzie w opisie nie zawarłem określenia , ze moja ziemia CZARNA LEKKA TORFOWA nic nie klei. Po drugie nic nie napisałem złego o innych ziemiach pozostałych firm ( czego nigdy nie robię). Po trzecie ziemia może być czarna (barwiona) i być ziemią ciężką wiążącą co nie ma nic wspólnego z ziemią torfową.
   Sądzę , ze dość jasno się wyraziłem w swej odpowiedzi na komentarz.
   Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

   • zapytalem dlatego ze pozyskuje sam ziemie i jedna klei mocno ,inna jest sypka ale tez typu torfowego,nigdy jej nie brałem i stad moje pytanie czy sie nada taka ziemia

    Polubienie

  • Opis o właściwości mówi o fakcie , że daną ziemią nie skleimy zanęty i nie wykazuje ona właściwości klejących , co nie zmienia faktu , że dana ziemia wiąże na tyle skutecznie , ze możemy z niej skleić kulkę . Z suchego piasku nikt kulki nie uklei ale z mokrego to się uda . Wprawdzie będzie mało wiązała , ale dzieci w piaskownicy z piasku babki stawiają – z suchego nic nie wyjdzie. Właśnie w tym celu jest blog by wszelkie wątpliwości wyjaśniać. Nie trzeba się gryźć w język , jestem po to by wyjaśniać. Pozdrawiam DZIADEK

   Polubienie

 1. Ziemia torfowa czarna prosto z opakowania dość słabo wiąże (jeśli chodzi o zrobienie kulki), ale przy dodaniu wody bądź kleju juz znacznie łatwiej jest uformować kule.
  Ziemie czarne torfowe różnych producentów posiadają różny stopień dowilzenia, stąd różnice w formowaniu kuli.
  Oczywiście to co się dzieje po wrzuceniu kuli w postaci czystej/domoczonej/z klejem to już inna historia 😉

  Polubienie

 2. Trudno oceniać gliny, które są po prostu dobre 😉 W poprzednim komentarzu odniosłem się po prostu do kleistości ziemi torfowej. Coś co na pewno wyróżnia ziemie DZIADKA na tle innych (nie mówię, że wszystkich) jest to, że są ładnie przesiane i czyste (bez dodatków typu patyczki,listki,kamyczki itp). Folia do paczek jest mocna, nie ma szans na jakieś przypadkowe rozerwanie (zgrzew folii), co w przeszłości już mi się zdarzało. Co do pracy, ciężaru czy kleistości, czyli cechy charakterystyczne, to są takie jakie powinny mieć ziemie pod występującymi nazwami.
  Gorąco zachęcam do testowania w małych akwariach czy dużych słojach, warto poświęcić kilka paczek i kilka godzin by dokładnie zobaczyć co dana ziemia sobą reprezentuje 😉 5 rodzajów ziemi, do tego woda (lekko domoczona, domoczona aż zaczną się robić pierwsze grudki oraz przemoczona tzw. plastelina) oraz kleje (o różnym stężeniu) liant i bentonit… daje to nam mnóstwo kombinacji… Warto poznać dokładnie pracę ziem, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nowym produktem. Dla przykładu – glina wiążąca firmy X może się różnić od gliny wiążącej firmy Y rozmyciem dłuższym o 5 minut. Szczegół, ale może być przydatny.
  Na koniec mała podpowiedź dla tych, którzy chcą się pobawić. Pod pojęciem „rozmycie kuli” rozumiem obsypany dookoła kopczyk, który jest już w postaci luźnej (dotykając go delikatnie patyczkiem nie będzie żadnego oporu).
  Pozdrawiam, już na pewno użytkownik glin DZIADKA w sezonie 2016 😉 i oby w kolejnych ;-))))))))))))

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s